В американському штаті відмінили покарання за зраду

— 23 квітня 2014, 17:34

У законі, прийнятому у 1791-ому році, зрадники мали марширувати до шибениці протягом години, а потім публічно отримували 39 різок. Після цього вони направлялись до в'язниці і повинні були сплатити штраф 100 фунтів стерлінгів (ймовірно, це було більше річної заробітної плати в ті часи), пише The Economist.

З тих пір покарання м'якшало. Тепер штраф становить 1200 доларів США (близько 12 тис. грн.), якого, втім, ніхто не сплачує.

Влада штату проголосувала про скасування закону ще у лютому. Очікується, що сенат штату також підтримає його.

У США, на території більше 20 штатів, все ще діють закони, які забороняють зраду. Штат Колорадо дикриміналізував його лише минулого року. Утім, суди рідко ухвалюють рішення на базі цих законів.

Останній випадок було зафіксовано у 1983-ому році, коли двоє поліцейських спіймали одруженого чоловіка і жінку, що займалися сексом у фургоні. Пара не була одружена між собою, а жінка, яка сперечалася, отримала штраф у розмірі 50 доларів США.

Мало хто з американців хоче, щоб поліція зазирала до їхньої спальні, однак недавнє опитування CNN показало, що 93% американців вважають зраду аморальним вчинком.

Реклама:

Головне сьогодні