Українські програмісти запустили ще один сервіс, що збирає інформацію про ями на дорогах

— 15 травня 2014, 19:42

Проект "Дороги України" пропонує всім бажаючим взяти участь у складанні карти вітчизняних магістралей.

Дані про якість дорожнього покриття активісти збираються регулярно передавати в "Укравтодор", пише AIN.

Щоб долучитися до проекту, досить встановити додаток "Дороги України" під Android або iOS і включити трекінг під час руху авто.

[L]У проекті бере участь головний операційний директор компанії Ciklum Роман Хміль.

За його словами, технологія роботи програми дуже проста: всі сучасні смартфони дозволяють вимірювати через акселерометр рівень "струсів" телефону. Тому, закріпивши його на "торпеді" авто, кожен бажаючий може стати міні-лабораторією на колесах.

Зібрана інформація обробляється математично, паралельно через GPS телефону визначаються і записуються координати місцезнаходження.

Після цього вся інформація відправляється на сервер і графічно відображається на картах.

Вже є перші результати вимірювань - заповнена інформація станом доріг у місті Хмельницькому.

Перші результати по Хмельницькому

Хміль також розповів, що для підвищення якості вимірювань надалі буде розроблений невеликий датчик, котрий можна буде закріпити на колесах автомобіля. На даний момент сервіс працює в бета-версії, запрошення для участі в тестуванні можна отримати на сайті проекту.

Зараз автори проекту шукають волонтерів, які допоможуть у розробці зовнішнього датчика струсів, а також програмістів для серверної частини проекту. Бажаючі допомогти можуть звертатися до одного з розробників проекту - Степана Танасійчука.

Схожий проект під назвою Dorogy.net недавно запустили програмісти з Івано-Франківська.

Правда там якість покриття доріг потрібно оцінювати вручну і при цьому немає точної прив'язки до місця знаходження оцінювача.

Творці позиціонують сервіс як соціальний проект з рейтингом доріг країн СНД і планують на основі цього рейтингу створити дорожню карту, якою зможуть користуватися всі бажаючі.

Реклама:

Головне сьогодні