Київські біженці з Криму можуть залишитися без житла

13
28 травня 2014

Про це на брифінгу заявив голова благодійного фонду "Кримські біженці" Микола Подоляка, якого цитує УНІАН.

Він зазначив, що 1 червня закінчується оплачений термін проживання вимушених поселенців з Криму на семи об'єктах в столиці і області, і тому існує ризик, що 1 червня цих людей попросять звільнити приміщення.

Подоляка повідомив, що до цієї дати проживання було сплачено за сприяння Товариства Червоного Хреста та місцевої влади. Проте надалі перспективи біженців не визначені.

Реклама:

Подоляка також зазначив, що переселенці з Криму мають намір звернутися до Верховного комісара ООН у справах біженців і Товариства Червоного Хреста з проханням про допомогу, оскільки зіткнулися з проблемою відсутності житла, а подекуди і засобів до існування.

У свою чергу голова громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український Дім" Андрій Щекун зазначив, що держава не вирішила комплексно проблеми біженців з Криму, в основному це стосується житла і роботи.

Він повідомив, що в даний час на континентальній території України перебуває близько 14 тисяч колишніх мешканців Криму, і це лише ті, хто зареєструвався як вимушений переселенець, а фактично їх більше, близько 16-18 тисяч. Багато з них не мають навіть тимчасового житла. Зокрема, в Києві вимушених переселенців налічується близько 2 тисяч. Основною проблемою для них є житло і робота.

Координатор громадського руху "Євромайдан-Крим" Сергій Ковальський заявив, що на першому з'їзді вимушених переселенців з Криму було прийнято рішення об'єднати громадські рухи переселенців в координаційну раду для відстоювання своїх прав.

За даними Управління ООН у справах біженців, кількість внутрішніх біженців в Україні досягла 10 тисяч осіб.

У Києві розміщенням біженців займається Міський координаційний центр по вирішенню питань, пов'язаних з розміщенням і життєзабезпеченням жителів Автономної Республіки Крим.

Реклама:

Біженців, які звертаються в центр, розміщують на базах відпочинку, у гуртожитках і готелях. Крім того, фахівці центру надають консультації з різноманітних питань переселенцям з інших регіонів України.Реклама: