На Дніпропетровщині стартувала кампанія з допомоги військовим України "прямо в руки"

— 6 червня 2014, 11:38

Небайдужі люди гуртуються, аби купувати й перевозити, попри небезпеку, речі військовим в "гарячі" точки, причому вручають їх особисто солдатам, а не командуванню чи штабам, яким не довіряють, пише Радіо Свобода.

Дехто продає навіть власне майно, аби придбати бронежилети для військових. Експерти зазначають: у цих непростих умовах виявляються найкращі якості пересічних людей, водночас брак інформації підсилює їхню недовіру до влади.

Дніпропетровчанка Тетяна Ричкова купувати обмундирування та харчі для української армії за власні кошти почала три місяці тому. Саме тоді, розповідає жінка, її чоловік пішов до війська добровольцем, зараз він під кулями в одній із гарячих точок на Донбасі.

З’їздила до нього в частину й побачила, як несолодко живеться солдатам. Відтак продала дачу, аби забезпечити необхідним чоловіка та його побратимів.

[L]Потім Тетяна почала дізнаватись про потреби інших військових частин. Використала заощадження батьків, а тоді почала збирати кошти небайдужих громадян, купувати й відвозити військовим речі. Ризикуючи, жінка власним авто доправляє на Донбас і передає солдатам бронежилети, рації, ліки, назад вивозить мирних жителів. За три місяці Тетяна розібралась у класах бронежилетів та тепловізорів.

Харчі, бронежилети, тепловізори, радіостанції, обмундирування – все це волонтери з Дніпропетровська передають українським солдатам особисто, адже не довіряють командуванню та штабам, де може "осісти" частина привезеного, кажуть активісти.

Вони вважають: перераховувати кошти з мобільних на 565 і чекати, коли чиновники проведуть тендери й закуплять необхідне для армії, не ефективно. Українські солдати, серед яких є їхні рідні та знайомі, вже гинуть під кулями, каже член Товариства імені Дмитра Донцова Сергій Карноза.

Наразі активісти з Дніпропетровська створюють сайт, аби координувати свої дії. Там же збираються звітувати про зібрані кошти, здійснені закупівлі, оприлюднювати чеки. Представник ініціативної групи "Крила Фенікса", яка цим займається, Ігор Барабоша закликає долучатись небайдужих громадян, організації, підприємства.

Реклама:

Головне сьогодні