Лайфкоучі, футурологи, аерографісти та сюрвейєри: в Україні з'являються екзотичні професії

— 4 серпня 2014, 10:48

Зокрема, однією із таких професій є футуролог. Це не шарлатани, які ворожать на кавовій гущі та кістках кажанів. Це високоосвічені спеціалісти-аналітики, чиє завдання – спрогнозувати майбутнє на основі наукових даних та методів.

Футуролог – доволі рідкісна професія. Зарплатні очікування у кандидата – близько 3000 євро, повідомляє кадровий портал Hh.ua.

Набуває популярності ще одна нова професія – лайф коуч. Такі спеціалісти пропонують людям допомогу в постановці та досягненні своїх цілей. Лайф коучинг дає можливість реалізувати себе і досягти поставленої мети, працюючи з тими ресурсами, про які клієнт і не здогадувався, або недооцінював їх.

Вартість послуг спеціаліста — від 400 і вище гривень за сеанс. Ця професія поки не надто популярна в Україні.

Людина, яка володіє технікою образотворчого мистецтва і може нанести малюнок на будь-яку поверхню, зветься аерографістом. Він виконує художні роботи оформлювального, рекламного і шрифтового характеру, включно зі складанням та виготовленням трафаретів.

Заробітна плата такого художника залежить від обсягу його роботи, а обов’язки багато в чому перекликаються з роботою художника.

За результатами роботи сюрвейєра страхова компанія ухвалює рішення про укладання договору страхування. Людина, що працює сюрвейєром, здійснює огляд майна, прийнятого на страхування. На підставі проведених інспекцій вдається визначити кількість і якість товару, придатність транспортних засобів до перевезення вантажів.

Ці спеціалісти бажають отримати за виконану роботу в цій сфері від 4000 до 5000 грн.

Професія факіра достатньо стара, проте в Україні переживає зараз злет та підйом. За останні 20 років друге дихання їй дають театри вогню, що викликають велике зацікавлення у публіки. Загалом факіри — це люди, які працюють із вогнем та піротехнічними інструментами на різних фестивалях і в так званих театрах вогню. Зазвичай вони виступають в цирку, на фестивалях, або ж влаштовують власні вуличні шоу.

Оплата роботи таких спеціалістів сильно залежить від місця виступу, рівня майстерності та складності програми. А часто – і від щедрості безпосередніх глядачів.

В цирках, та комерційних стайнях посада берейтора завжди цінувалася. Цей професіонал навчає верхової їзди, але не вершника, а коней. Завдяки праці берейтора коні в цирку вміють робити поклон і танцювати вальс, а коні в стайнях ходять під сідлом і долають складні перешкоди.

Берейтори бувають різні, найбільш майстерні з них готують підопічних для кінного спорту. Фахівець повинен мати досвід і бути митцем у своїй роботі, адже це небезпечна справа. В середньому дохід берейтора — 5000 гривень на місяць.

Кавісти – знавці алкоголю, а особливо вин. Вони володіють мистецтвом подачі алкогольних напоїв, знаються на правилах їх вживання, проте самі майже не п’ють.

Зарплати цих професіоналів напряму пов’язані з елітністю закладу. Кавісти з досвідом роботи та високим рівнем володіння мистецтвом мають зарплатні побажання від 10 тисяч грн.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні