50% офісних працівників зізнались, що їхнє здоров'я погіршилось через нерви

— 23 вересня 2014, 12:45

Найпопулярніша проблема зі здоров'ям за останній рік – хронічна втома. Такі дані було отримано в результаті дослідження кадрового порталу HeadHunter Україна.

Умови праці негативно впливають на стан здоров'я працівників. Половина респондентів заявила, що в результаті роботи стан їхнього здоров'я дещо погіршився. Для чверті опитаних – погіршився суттєво. Лише 5% відзначили, що стали здоровішими завдяки роботі.

Найважливіший чинник, який вплинув на погіршення здоров'я – нерви (50%). На другому - місці напружена атмосфера в компанії, незручне робоче місце (крісло, стіл тощо), багато галасу в офісі (забагато людей в одному приміщенні) − майже третина респондентів назвали ці фактори.

28% заважають протяги, холодне приміщення, кондиціонер, а 24% навпаки скаржаться на задуху в офісі.

Багато працівників страждають від незручного графіка роботи: "постійно ненормований графік роботи, без відпусток", "графік роботи понад 10 годин на день", "робота в нічний час", "відрядження, відсутність здорового харчування", "дуже багато проектів і недостатньо співробітників".

72% респондентів заявили, що протягом останнього року мали проблеми зі здоров'ям через незадовільні умови праці. Найбільше офісних працівників турбувала хронічна втома (46%) і біль в спині та попереку (45%).

Вказували також на проблеми з розхитаними нервами, погіршенням зору, головним болем, застудою/грипом, проблеми з травленням. 22% офісних працівників поскаржилися на виникнення зайвої ваги через неправильне харчування і малорухому сидячу роботу. Деякі вказували також на проблеми з ногами і нирками.

Лише 35% респондентів, здоров'я яких погіршилося за останній рік, скаржилися начальству на умови роботи. Третина з них відзначили, що керівництво на їхні скарги не звернуло уваги. Начальство порадило або звернутися до лікаря (26%), або самому подбати про свої умови праці (17%).

9% керівників дорікнули підлеглим за безпричинні скарги. Роботодавець поліпшив умови праці після скарги підлеглого частково в 14% випадків, і лише в 1% випадків – повністю змінив облаштування робочого місця.

Половина з тих, хто не скаржилися керівництву на незадовільні для стану здоров'я умови праці, не робили це тому, що знають з досвіду (або досвіду колег), що скаржитися марно. 36% просто не люблять скаржитися. 7% вважає, що їх незручності не дуже істотні. І 3% чекають слушної нагоди. Один респондент зазначив, що в компанії діє принцип: "Якщо щось не подобається, ти знаєш, де двері".

80% опитаних вважає, що роботодавець приділяє облаштуванню робочого місця мало (43%) або недостатньо (37%) уваги. Лише п'ята частина офісних працівників вважає, що роботодавець турбується про належні умови праці для працівників.

Всього 12% респондентів повністю задоволені облаштуванням свого робочого місця. 61% − частково задоволені, а частково – ні. Безумовно незадоволена п'ята частина опитаних.

В опитуванні взяли участь 3540 респонденти.

Реклама:

Головне сьогодні