Українська кіногромадськість вимагає негайно призначити гендиректора Центру Довженка

15
23 жовтня 2014

Як повідомили "Українській правді. Життя", відкритий лист підписали режисери Роман Балаян, Сергій Лозниця, Марина Врода, Володимир Тихий, голова Національної Спілки кінематографістів Сергій Тримбач, директори державних кіностудій, кінокритики, керівники міжнародних кінофестивалів і дистриб'ютори.

В повідомленні йдеться, що кіноспівтовариство підтримує кандидатуру Івана Козленка, який "протягом останніх трьох років, знаходячись на посту заступника директора національного кіноархіву, займався поповненням колекції та популяризацією українського кіно в Україні і закордоном. Оскільки процес призначення Козленко триває вже більше семи місяців, кінематографісти заявляють про кризу компетентності в профільному Міністерстві культури".

"На даний момент Національний центр Олександра Довженка знаходиться на межі банкрутства і являє собою неефективний ЖЕК. Фінансування головного кіноархіву країни в кілька разів менше, ніж, наприклад, підтримка державних цирків. І крім призначення директора і порятунку колекції, кіноспівтовариство наполягає на санкціонуванні радикальних реформ цього інституту", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, наприкінці вересня заступник директора Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко вирішив припинити свою співпрацю із центром, бо "не бачить сенсу пов'язувати своє майбутнє з цим приреченим на загин підприємством".

Головне на сайті