Вестмінстерський палац потребує термінового ремонту, вартістю 4,7 млрд. доларів США

10
21 листопада 2014

При цьому на ремонт будівлі знадобиться не менше 4,7 млрд. доларів США.

Будівля за свою історію пережила кілька повеней і пожеж, повідомляє Інтерфакс. Частина кам'яного фасаду знаходиться в аварійному стані, кам'яне облицювання кришиться при простому дотику, а більша частина інфраструктури будинку не ремонтувалася з 1950-х років. Підвали будівлі сповнені азбесту, що протікає з труб, а також старих і часто невідомо навіщо прокладених електричних кабелів.

Ремонт буде складним і дорогим, заявив високопоставлений чиновник на умовах анонімності. Він додав, що остаточне рішення про початок ремонтних робіт ще не прийнято.

Щороку на підтримку будівлі у відносно робочому стані витрачається близько 47 млн. доларів. Фахівці виходять з того, що капітальний ремонт коштуватиме 4,7 млрд. доларів. Джерело прокоментувало, що буде здивований, якщо ця сума не збільшиться.

"Ми програємо перегони з часом. Будівля старіє швидше, ніж ми встигаємо її лагодити, - каже директор проекту "Реєстрація та оновлення" Річард Уер.

На даний момент є три варіанти подальшого розвитку подій.

Відповідно до одного з них, члени Палати громад і Палати лордів залишать будівлю на п'ять років, а палац буде закритий на капітальний ремонт. Однак цим найімовірніше будуть незадоволені парламентарії.

Можлива також часткова реставрація, при якій будівлю спочатку залишать половину будівлі, а потім іншу. У подібному випадку на ремонт піде більше часу.

Політики можуть відмовитися залишати будівлю, і ремонт буде проходити при них. В цьому випадку процес може затягнутися на десятиліття, а ціна дуже сильно зросте.

Напередодні загальних виборів 2015 року ніхто не хоче називати конкретну суму, в яку обійдеться капітальний ремонт. Швидше за все, рішення про те, як саме проводити реставрацію Вестмінстерського палацу, буде прийнято незабаром після виборів. Найбільш ймовірно, що ремонт розпочнеться в 2021 році.