Тест

Клим Чурюмов: "Розетта" довела, що життя не зародилось на Землі, але найцікавіше може бути ще попереду

Про це в інтерв’ю "Комсомольській правді в Україні" розповів директор Київського планетарію, професор Київського університету імені Тараса Шевченка Клим Чурюмов.

"Ми отримали уявлення про те, з чого складається поверхня комети. Оскільки комети складаються з найбільш древньої речовини, ми отримали інформацію про те, що представляла собою Земля в перший день свого існування", - додав Чурюмов.

"І найголовніше - багато чого стало зрозуміло в питанні про походження життя у Всесвіті. На Землі життя зародитися не могла, це очевидно", - сказав дослідник і додав, що космічний апарат вперше створив точну тривимірну модель рельєфу комети і склав глобус її ядра.

Розповідаючи про зародження життя на Землі, він пояснив, що "на етапі формування вона була розпечена до величезних температур, при яких жодна органіка не могла вижити".

"3-4 мільярди років тому на Землю обрушилися кометні зливи. Мільярди ядер бомбардували нашу планету, а оскільки комети на 80 відсотків складаються з льоду, це остудило Землю. Власне океан - це не що інше, як кометна вода. І тільки потім в океані з'явилася органіка. Хто її заніс на Землю? Я вважаю - комети. Але потрібні були докази. І ось "Розетта" знайшла на кометі Чурюмова - Герасименко органічні молекули й інші ключові сполуки для побудови життя ... ", - пояснив Чурюмов.

"А гліцин - амінокислота, без якої не може обійтися жодна жива істота, був виявлений раніше в кометі Вільда 2. Безсумнівно, він присутній і в речовині нашої комети. Це неймовірні відкриття, і ми зі Світланою Герасименко як відкривачі цієї комети, звичайно, шалено щасливі", - додав Чурюмов.

Водночас він зауважив, що "Розетта" ще не завершила свою діяльність, а тому найцікавіші відкриття ще можуть бути попереду.