Науковці пропонують на законодавчому рівні відкрити доступ до архівів СБУ і МВС

— 27 листопада 2014, 10:23
Про це свідчать дані фокус-опитування серед фахівців з приводу ключових положень законопроекту "Про доступ до архівів внутрішніх справ і репресивних органів 1917-1991 років", пише Радіо Свобода.
Як повідомив експерт Центру досліджень визвольного руху Андрій Когут, над розробкою закону працюють фахівці архіву СБУ, Центру досліджень визвольного руху й Інституту національної пам’яті.
"Підготовлена концепція цього законопроекту і ми плануємо експертне обговорення новацій, які ми хотіли би внести у законодавче поле. З одного боку, ми виходили з досвіду держав Центрально-східної Європи. А з іншого – ми виходили з того, що тоталітарне минуле має бути подолане, і зробити це можна тільки з’ясувавши, що насправді відбувалось", – розповів Когут.
Науковці вважають, що громадськість повинна мати вільний доступ до архівів, в яких зберігаються дані (документи) про репресії, порушення прав людини з боку радянської влади в Україні.
Як повідомив Когут, розробники законопроекту планують передати його до українського парламенту у першій половині наступного року.
Реклама:

Головне сьогодні