Гітлер мав 15 дегустаторів, а Чаушеску подорожував зі своєю їжею: у Британії проаналізували харчові звички диктаторів

— 5 грудня 2014, 19:11

Про кулінарні смаки та звички найбільших світових диктаторів йдеться у книзі Вікторії Кларк та Мелісси Скотт "Обід диктаторів: поганий смак чи гід розвагами тиранів".

У книзі, яку цитує Бі-бі-сі, авторки поглянули на найстрашніших диктаторів 20-го століття та піддали їх кулінарній критиці.

Письменниці, не прагнучи пом'якшити злочини диктаторів, хотіли, тим не менше, зменшити їх до людських розмірів, коли лінія між чудовиськом та людиною стає дуже тонка.

Чим старший диктатор, тим більше він одержимий чистотою їжі, яку вони їдять. Так, північнокорейський лідер Кім Ір Сен їв індивідуально відібрані рисові зерна і створив цілий інститут, єдиною метою якого було шукати шляхи продовження життя диктатора.

Бос румунської комуністичної партії Ніколає Чаушеску дратував іноземних лідерів, коли навідував їх зі своєю їжею. Тіто, голова сусідньої Югославії, був шокований, коли Чаушеску пив сирий овочевий сік через соломинку, уникаючи всіх твердих речовин.

Диктатори зі списку у своїй більшості походять із села, тож їхніми улюбленими продуктами були все що завгодно, але не Кордон Блю.

При всій своїй щедрій гостинності по відношенню до королівської влади, а також зірок естради та екрану, сам Тіто не любив нічого більше за шматочок теплого свинячого сала, в той час як Чаушеску, коли перебував вдома, мав схильність до рагу із цільної курки, включаючи ноги і дзьоб.

Португальський державний та політичний діяч Антоніо Салазар любив Сардини, які нагадували йому про бідне дитинство. Він згадував, як ділився однією сардиною із братом.

Проблеми із травленням

Деякі з найганебніших прикладів списку - Адольф Гітлер, Мао Цзедун та Беніто Муссоліні, через величезний тягар взятих на себе обов'язків, мали проблеми із травленням.

Так, хронічний метеоризм Гітлера, можливо, спонукав його відмовитися від м'яса та стати вегетаріанцем, а також дозволити лікарю-шарлатану Теодору Морреллу випробувати на ньому 28 видів лікарських препаратів, в тому числі один, який містив екстракт фекалій болгарських селян.

Адольф Гітлер. Тут і далі Фото Global Look Press

У середині Другої Світової війни, Муссоліні оглянув доктор, який повідомив про запор диктатора.

А от Мао Цзедун, який був пристрасним хижаком-м’ясоїдом, мучився із випорожненнями: "Я багато їм і багато виділяю", - радісно повідомляв він у своєму листі до товариша. Значно пізніше, під час свого візиту до СРСР до Сталіна, він був дуже розлючений, що не зміг сходити у туалет ще й тому, що того туалету, до якого він звик, у Москві не було.

Товариш Сталін повинен був мати міцне здоров'я, яке б відповідало його прізвищу. Столи навколо нього ломилися від смачних грузинських страв. Але обіди на дачі у Кунцево були лише прелюдією до силових знущальних ігор, які відбувалися після цього.

Товариш Сталін

Вони тривали по 5-6 годин, з 11 вечора до 5-ої ранку наприклад. Вони стали витонченою формою тортур завдяки обов'язковій участі у питних іграх, співах та танцях. Югослав Тіто міг пити з ними лише за умови, що блював у власний рукав.

Фердинанд та Імельда Маркос, здається, насолоджувалися менш брутальними розвагами ніж Сталін. Тим не менше, одного разу Імельда змусила всю військову верхівку Філіппін одягтися у жіноче на один із днів народження чоловіка.

Вегетаріанець Гітлер, розділяючи трапезу зі своїми м'ясоїдними компаньйонами, полюбляв розповідати про українську бійню. Тема була настільки огидною, що гості не могли закінчити свою трапезу.

Важко уявити, та Жан Бедель Бокасса, президент Центральноафриканської республіки, Іді Амін, президент Уганди та Франциско Нгема, президент Екваторіальної Гвінеї, підозрюються у каннібалізмі.

Дегустатори

Дегустатори їжі були обов'язковою складовою життя диктаторів та високо цінувалися серед жорстоких та параноїдальних лідерів. Гітлер мав команду із 15-ти жінок дегустаторів протягом всіх воєнних років. Нічого не ставилося до диктаторського столу, доки не проходило 45 хвилин після дегустації.

Мао Цзедун

А син Саддама Хусейна Удай був побитий та кинутий до в'язниці за те, що убив одного із батькових дегустаторів. Чаушеску так само ніколи не подорожував без високопоставленого офіцера з безпеки, який також був хіміком, обладнаним мобільною харчовою випробувальною лабораторією.

Тим не менше, всі харчові дегустатори, хіміки, дивацтва та метушливість у світі, не змогли врятувати цих людей. Всі вони померли, багато хто - насильницькою смертю.

Реклама:

Головне сьогодні