У Львові померла видатна художниця та громадська діячка Стефанія Шабатура

— 17 грудня 2014, 15:19

Як пише ZIK.ua із посиланням на прес-службу ЛМР, Стефанія Шабатура зробила чимало не лише для Львова, а й для утвердження України як держави.

"Біль, смуток і одночасно велика повага до тих справ, які так відважно робила Стефанія Шабатура. Львів назавжди запам’ятає цю жінку. Запам’ятає її і вся Україна. Велика самопожертва заради України, церкви, мови, свободи. Сильна духом і мужня. Кожному з нас є багато чому повчитись у Стефанії Шабатури. Хай спочиває спокійно", – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Стефанія Шабатура – багаторічний політв’язень радянських часів, член Української Гельсінської групи. Вона провела вісім років у таборах і засланнях за звинуваченням у "антирадянській агітації і пропаганді", в тому числі – 5 років у жіночому концтаборі суворого режиму у Мордовії.

У 1979 році Стефанія Шабутура стала членом Української Гельсінської групи – правозахисної організації, до якої входили найбільш відомі українські дисиденти радянських часів – зокрема, Левко Лук’яненко, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Йосиф Зісельс, Мирослав Маринович та інші.

Реклама:

Головне сьогодні