ЗНО-2015: дворівневі тести та новий підрахунок балів

— 29 грудня 2014, 10:18

Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук, якого цитує Радіо Свобода.

За його словами, державну підсумкову атестацію з української мови та літератури об’єднають із тестуванням.

"У нас не буде тієї кількості медалістів, як минулого року – майже 8% випускників загальноосвітніх шкіл. Не буде того, що усі учні отримують атестат про загальну середню освіту, у якому немає оцінок"1" і "2". Тепер такі оцінки будуть. ЗНО і ДПА з української мови та літератури – це лише початок. Ми будемо просити підтримки у Міністерства, щоб у 2016 році перелік був розширений і до нього були включені інші предмети", – заявив Лікарчук.

Крім того, за його словами, нововведенням ЗНО-2015 стане запровадження дворівневих тестів ( базовий і поглиблений). Цього року це стосуватиметься лише двох предметів: української мови та літератури і математики. За словами Лікарчука, ці тести вже готові і друкуються.

Результати тестування також рахуватимуть по-новому. Після складання тесту буде встановлено бал "склав ЗНО" і "не склав ЗНО". Рейтингова шкала від 100 до 200 балів буде нараховуватися лише для тих, хто ЗНО склав.

Четверте нововведення – відмова від використання у вступній кампанії результатів тестів попередніх років.

Як заявив директор УЦОЯО, виші вже опублікували правила прийому на 2015 рік, однак вони досі орієнтовані на те, щоб "набрати абикого, а не кращих".

"У нас майже 70% університетів, які називають себе національними, не вимагають від абітурієнтів тести поглибленого рівня. Лише 6 університетів мінімальним балом для ЗНО, який повинні показати абітурієнти з профільних предметів, вказали 140 балів. У нас зберігається практика, коли університетам потрібно набрати будь-кого, у тому числі на бюджетні кошти, а не набрати кращих. Керівники не готові і не хочуть працювати по-новому", – заявив Лікарчук.

Реєстрація на ЗНО-2015 розпочинається 5 січня 2015 року.

Реклама:

Головне сьогодні