ЗНО-2015: дворівневі тести та новий підрахунок балів

72
29 грудня 2014

Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук, якого цитує Радіо Свобода.

За його словами, державну підсумкову атестацію з української мови та літератури об’єднають із тестуванням.

"У нас не буде тієї кількості медалістів, як минулого року – майже 8% випускників загальноосвітніх шкіл. Не буде того, що усі учні отримують атестат про загальну середню освіту, у якому немає оцінок"1" і "2". Тепер такі оцінки будуть. ЗНО і ДПА з української мови та літератури – це лише початок. Ми будемо просити підтримки у Міністерства, щоб у 2016 році перелік був розширений і до нього були включені інші предмети", – заявив Лікарчук.

Крім того, за його словами, нововведенням ЗНО-2015 стане запровадження дворівневих тестів ( базовий і поглиблений). Цього року це стосуватиметься лише двох предметів: української мови та літератури і математики. За словами Лікарчука, ці тести вже готові і друкуються.

Результати тестування також рахуватимуть по-новому. Після складання тесту буде встановлено бал "склав ЗНО" і "не склав ЗНО". Рейтингова шкала від 100 до 200 балів буде нараховуватися лише для тих, хто ЗНО склав.

Четверте нововведення – відмова від використання у вступній кампанії результатів тестів попередніх років.

Як заявив директор УЦОЯО, виші вже опублікували правила прийому на 2015 рік, однак вони досі орієнтовані на те, щоб "набрати абикого, а не кращих".

"У нас майже 70% університетів, які називають себе національними, не вимагають від абітурієнтів тести поглибленого рівня. Лише 6 університетів мінімальним балом для ЗНО, який повинні показати абітурієнти з профільних предметів, вказали 140 балів. У нас зберігається практика, коли університетам потрібно набрати будь-кого, у тому числі на бюджетні кошти, а не набрати кращих. Керівники не готові і не хочуть працювати по-новому", – заявив Лікарчук.

Реєстрація на ЗНО-2015 розпочинається 5 січня 2015 року.