Мир та постконфліктне відновлення: 5 виступів на TED. Відео

68
14 січня 2015

Про те, як правильно допомогти відродитися країнам, зруйнованим після війни, розповів Пол Кольєр в рамках конференцій TED Global.

Він та інші промовці конференції пропонували ідеї, практичні поради та приклади з реального життя на тему миру та постконфліктного відновлення.

Так, за словами Поля Кольєра, постконфілктне відновлення країни не завжди успіше: 40% усіх постконфліктних ситуацій упродовє десятиліття поверталися до стадії конфлікту та стали причиною кожної другої громадянської війни.

Детальніше про постконфліктні ситуації - у виступі Поля Кольєра.

Про відбудову зруйнованих держав розповів Ашраф Гані. У своєму сильному виступі він наголосив на необхідності економічних інвестицій та винахідництва у дизайні для розбудови зруйнованих держав.

Джеремі Ґіллі запропонував божевільну ідею: переконати світ жити мирно хоча б один день - 21 вересня.

У відвертій промові Джеремі Ґіллі розповідає, як він утілив свою мрію в життя, щоб допомогти мільйонам дітей у місцях, де вирує війна.

"Якось я прочитав книжку Френка Барнабі знаменитого фізика-атомника. Він сказав, що ЗМІ, як і всі інші, учасники суспільства мусять намагатися змінювати світ на краще. Я захопився цією ідеєю і подумав, що і я міг би змінити світ на краще за допомогою камери. Я задумався про мир, мене полонила ця ідея і я намагався її осмислити", - каже він.

"Я довго міркував на мир і замислився - а де ж він починається? В той час у мене промайнула думку, що не існує вихідної точки миру. Немає жодного дня світової єдності. Жодного дня міжкультурної співпраці. Жодного дня, коли людство об'єдналося, знехтувало відмінностями і просто згуртувалося".

Детальніше виступ Джеремі Ґіллі далі у відео.

У своєму виступі Сцилла Елворсі розповіла про те, як поводитися з хуліганством, не перетворюючись, у цей же ж час, на бандита.

Учасниця руху за мир Сцилла Елворсі демонструє ті навички, яких ми потребуємо як нації та індивіди у боротьбі проти жорстокості, не використовуючи насильство у відповідь.

Щоб обґрунтувати питання, яким чином і як працює ненасильство, вона звертається до історичних осіб, таких як Аун Сан Су Чжі, Магатма Ганді і Нельсона Мандели та особистої філософії, яка є основою її мирних протестів.

Лауреат Нобелівської премії Миру Джоді Уільямз розповіла про зовсім інше бачення мрії миру у всьому світі, власні відверті міркування на тему, що ж "мир" насправді означає та низку глибоких історій про зусилля та жертви тих, хто бореться за цю мрію.

"Нам вже час переглянути те, що означає поняття "мир". Мир - це не просто пісня "Кумбая, міг Бог", мир - це не голуб і не веселка, якими б чарівними вони не були. Коли я бачу ці символи я думаю про душевний спокій, я думаю про медитацію. Я не думаю про те, що на мою думку є миром. А мир, це перш за все, стабільний світ, де панує рівність та справедливість. Це життєздатний світ, в якому більшість людей на нашій планеті мають доступ до достатньої кількості ресурсів, щоб прожити гідне життя. Життя, в якому люди можуть вільно отримати освіту та медичне обслуговування, щоб жи ти не бідуючи".

Детальніше виступ спікера на відео.