Кримські вчителі скаржаться на зменшені втричі зарплати

11
28 січня 2015

Про це виданню "Крим.Реалії" розповіли співробітники однієї з шкіл півострова, які не побажали називати свої імена, щоб уникнути подальших репресій.

"Наприклад, якщо вчитель зі стажем 20 років і повною ставкою отримував у сільській школі в районі 15-18 тисяч рублів (3600-4300 грн.), то тепер їм виплачуватимуть голу зарплатню, без премій і всіляких бонусів. А це близько 5 тисяч рублів (1200 грн.). Тобто, зарплата зменшилася в 3 рази, а ціни зросли як мінімум в 3-4", - розповіла одна зі співробітниць школи.

Більше того, кримські вчителі стверджують, що в багатьох школах півострова досі не отримали зарплату за грудень минулого року. Грудневі виплати обмежили поки лише авансом.

"На всі запитання і звернення бюджетників у районному управлінні освіти знизують плечима, і кажуть, що немає грошей в бюджеті", - розповідають співробітники, відзначаючи, що ситуація частково ускладнилася тим, що тепер зарплати і соціальні виплати здійснюють з місцевого бюджету, а не з федерального, як це було після "референдуму".

"Багато вчителів вже задумалися, а чи варто продовжувати працювати. Адже навантаження менше не стало. Більше того, якщо раніше вчителям доплачували за класне керівництво, за перевірку зошитів і так далі, то згідно російськими законами, садити свій зір ми повинні безкоштовно. А класне керівництво тепер в обов'язковому порядку", - розповів один з педагогів.

У той самий час, російський міністр у справах Криму Олег Савельєв заявив, що з моменту "референдуму" і включення півострова до складу Росії середня зарплата кримчан зросла в 1,5 рази.

21 січня кримський "міністр" фінансів Володимир Левандовський на позачерговій сесії кримського "парламенту", затримки з виплати зарплати в Криму пов'язані з "повним переходом бюджетної системи Криму на російські стандарти".