Як гонитва за "лайками" в соцмережах руйнує наше справжнє життя – результати дослідження

— 13 березня 2015, 18:06

Як жага схвалення в соцмережах впливає на наше справжнє життя, намагалися з'ясувати співавтори бестселерів New York Times Джозеф Грінні та Девід Максфілд. Вони провели власне дослідження, опитавши понад 1600 осіб.

Про це пише Mashable.

58% людей, які взяли участь в опитуванні, зізналися, що прагнення запостити ідеальне фото якогось моменту не дає їм по-справжньому ним насолодитися. Автори називають це "полюванням на трофей", яке переважає просто бажання закарбувати приємну мить.

"Вони хочуть убити її, зробити з неї опудало та почепити собі на стіну", - каже Максфілд.

91% респондентів згадали, що спостерігали за тим, як туристи, намагаючись сфотографувати щось і запостити до соцмереж, не помічали інших цікавих речей. Більшість опитаних зізналися, що з ними самими бувало те саме.

"Коли я намагався зняти та запостити танцювальний виступ моєї доньки, я повністю пропустив його. Вона спитала мене: "Ти мене бачив?", але насправді я не бачив. Це було жахливо", - зізнався один із учасників.

Троє з чотирьох респондентів визнали, що бували грубими та відстороненими з іншими, бо були зосереджені на своїх смартфонах. Кожен четвертий усвідомлює, що смартфон заважає йому в якихось особистих моментах.

14% повідомили, що ризикували власною безпекою заради посту, який зібрав би побільше "лайків". Фактично це і є концепція "зроби це заради Vine", зазначають автори дослідження.

Наприклад, існує така розвага, як селфі посеред проїжджої частини, розказав один із учасників опитування.[L]

"Я покарала мого сина, і він закотив істерику, мені це здалося настільки смішним, що я покарала його ще раз, щоби зняти це на відео", - зізналася респондентка – мати трьох дітей.

"Після того, як я залила його в Instagram, я подумала: "Що я щойно накоїла?", - поділилася жінка.

На думку авторів, полювання за вдалими моментами для посту в соцмережах корелюється з низьким рівнем почуття щастя в реальному житті.

"Лайки" – це простий спосіб досягти відчуття соціального благополуччя, тоді як у реальному житті, щоби завоювати його, треба більше зусиль", - констатує Грінні.

"Ти можеш мати більше френдів, можеш мати більше лайків, частіше заходити до своїх акаунтів, але насправді ти відчуватимеш порожнечу", - каже Максфілд.

Тим, хто усвідомлює проблему та готовий боротися з залежністю від соцмереж, автори дають поради:

Погляньте на себе збоку. Це допоможе повернути собі цілісність.

Фотографуйте, дивіться, слухайте. Задійте свої чуття та насолоджуйтесь миттю, не женіться за трофеєм.

Обмежте кількість постів. Якщо ви лишаєте пости в соцмережах частіше, ніж раз на день, імовірно, у вас є проблема.

Влаштуйте собі перерву від девайсу. Якщо спочатку ви відчуєте дискомфорт, то натомість навчитеся бути присутнім у теперішньому, мати тісніший зв'язок із ним.

Реклама:

Головне сьогодні