На Київщині спалили притулок для тварин: згоріли 70 собак. ФОТО

27
14 квітня 2015

Про це у Facebook повідомила волонтер Яна Ренк, пише "Українська правда. Київ"

"Нелюди спалили притулок для тварин і вбили більше 70 невинних тварин. Притулок "Rifugio", який збудували силами італійців, і де кожна животина отримувала все необхідне, працювала система влаштування тварин у родини в Італії і допомоги нужденним – все знищено", - написала Ренк.

Вона наголосила, що вольєри "облили горючою сумішшю і підпалили".

"Вині мають бути покарані. Ми не можемо це так залишити. Зараз живих лишилось близько 30 собак – усім потрібна допомога", - написала Ренк.

За словами волонтера, наразі треба будувати тимчасові вольєри, годувати тварин.

 
 

У тому, що пожежу спричинив підпал, переконана і одна з власників притулку Влада Шалутко. Жінка каже, у цьому можуть бути винні місцеві мешканці, яким не подобалось, що поруч з селом розташований притулок.

"Ми вважаємо, що це міг бути підпал, ми не раз отримували погрози з боку місцевого населення, що нас спалять разом із тваринами", - сказала вона у коментарі "Українській правді. Київ".

Жінка додала, що притулок проіснував 1 рік.  

"Він був створений за ініціативою італійської сторони. Ми не на території села. Притулок розташований десь у 800 мерах від села. Але люди з самого початку не були раді нашому сусідству", - додала Шалутко.

 
 

Вона відзначила, що в момент займання на території притулку перебували двоє молодих дівчат-волонтерів.

"Пожежа сталася десь близько 13-14 години дня 12 квітня. На щастя, вони не постраждали. Усе інтенсивно захопилося. Дівчата кажуть, що бачили двох людей, які відбігали від території притулку", - розповіла Шалутко.

Вона додала, що наразі їде на місце події разом з інспекторами рятувальної служби. На згарищі будуть проводити слідчі дії щодо причин пожежі, а також вирішувати питання про тимчасове утримання тварин, що вижили.

Водночас у міліції Київської області попередньою причиною займання назвали загоряння сухої трави.

"Попередньо – це загорання трав’яного настилу, вогонь з якого вітром перекинуло на 14 вольєрів, де перебували собаки. Загинула 1 кішка і 70 собак, з них 65 задихнулося чадним газом", - розповіла у коментарі "Українській правді. Київ" головний спеціаліст відділу зв’язків з громадськістю обласної міліції Віталія Грохольська.

Вона додала, що наразі відомості про подію зареєстровані у Вишгородському райвідділі міліції.

"Така подія зареєстрована. Зараз проводиться перевірка. Станом на 14 квітня на місці працюють правоохоронці і рятувальники. З’ясовують причини загорання. Триває розслідування", - сказала Грохольська.

При цьому вона додала, що наразі міліція не має інформації про двох людей, які втікали з місця пожежі і яких помітили дівчата-волонтери.

"У нас такої інформації немає", - підсумувала Грохольська. 

У свою чергу міністр МВС Арсен Аваков запевнив волонтерів, що зловмисниками, які підпалили притулок, займаються правоохоронці.

"Щодо паліїв собачого притулку – займаємось. Покидьки", - написав Аваков уFacebook.

Фото з Facebook-сторінок Емми Маєвої та Яни Ренк

Українська правда. Київ