Інститут фізики винайшов спеціальну пов'зку для бійців АТО. Фото

— 27 травня 2015, 10:49

Про це йдеться на сторінці Національної академії наук у Facebook.

Ці матеріали цілком стерильні та мають миттєвий ефект знеболення – вода, з якої на 90-95% складається гідрогель, одразу охолоджує рану і спиняє процес руйнування тканин.

Крім того, вони очищують рану, вбираючи з неї різні виділення, а склад розчину передбачає можливість додавання різноманітних лікарських препаратів – як у вміст гідрогелю, так і на зовнішню поверхню вже накладеної пов’язки.

Пов'язки пропускають крізь себе воду, отже якщо пов’язку поливати рідкими ліками, знеболювальними, кровоспинними, антисептичними та іншими, то вони безперешкодно продифундують на рану або опік.

Фото зі сторінки Академії наук у Facebook

Матеріал не прилипає до рани, що робить процес зняття пов’язки нетравматичним і цілком безболісним та практично герметичні, а отже, можуть стати у пригоді також при попередженні загрози відкритого пневмотораксу

ВІДЕО ДНЯ

"На жаль, бійці АТО досі не мають змоги користуватися новими перев’язувальними матеріалами через відсутність їх серійного виробництва. Робота учених Інституту фізики НАН України спільно зі співробітниками кафедри високомолекулярних сполук КНУ імені Тараса Шевченка та фахівцями ПАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" є суто волонтерською. Тому науковці, маючи вже готову лабораторну технологію, запрошують приватних підприємців профінансувати потенційно прибутковий бізнес і, водночас, долучитися до справи порятунку людських життів і посилення обороноздатності нашої країни", - йдеться у повідомленні Академії наук.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні