Львівський історик відсудив у шевченківських лауреатів 40 тис. грн. за порушення авторських прав

— 11 червня 2015, 11:25

Компенсацію йому виплатять лауреати Шевченківської премії Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів, які, як стверджує Чорновол, дослівно списали цілі сторінки з тому шостого "В поті чола" (2006) книги "Іван Франко" з його монографії "Польсько-українська угода 1890-1894 рр." (2000), повідомляє адвокатське об'єднанння "Матвіїв і Партнери".

Доводи Ігоря Чорновола підтверджені висновком експерта за результатами судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності, який був розглянутий на судовому засіданні.

Після чотирьох років судового процесу, Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів зобов’язуються виплатити Чорноволу компенсацію за порушення авторського права у розмірі 40 тис. грн., а також, упродовж одного місяця опублікувати текст в періодичній газеті "Львівська газета", впродовж 2015 року – в "Науковому віснику" та часописі Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України "Новітня доба", яким визнають, що під час створення тому шостого "В поті чола" десятитомної біографії Івана Франка використали фрагменти монографії "Польсько-українська угода 1890-1894 рр." авторства Чорновола І.П. без зазначення посилань та його імені як автора.

Шевченківські лауреати Роман Горак (справа) і Ярослав Гнатів, що їх львівський історик Ігор Чорновол звинувачує в плагіаті. Фото - Lviv.expres.ua

Раніше Чорновол вимагав розмістити публікацію про допущене порушення авторського права, заборонити перевидання шостого тому "В поті чола" десятитомної біографії І.Франка, компенсацію за порушення авторського права у розмірі 265 800,00 грн., стягнути штраф з відповідачів у розмірі 10 відсотків присудженої суми та моральну шкоду в розмірі 1,00 грн.

"Я вважаю цю мирову угоду своєю перемогою", - зазначив Чорновол ZAXID.NEТ. Головне - що вони публічно нададуть пояснення своїм діям, а в якому форматі - то вже їхня справа".

ВІДЕО ДНЯ

Нагадаємо, що ще 23 березня 2011року адвокат Ігоря Чорновола подала в Галицький районний суд позовну заяву до авторів багатотомної розвідки про життя та творчість Івана Франка, Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатів, за написання якої вони отримали Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Колонку Ігоря Чорновола про історію плагіату можна прочитати тут >>>

Реклама:

Головне сьогодні