Усі підручники, які брали участь у конкурсі, можуть використовуватись у школі - МОН

— 12 червня 2015, 21:08

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський на нараді за участю представників Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів України, спеціалістів МОН та Інституту модернізації змісту освіти у п’ятницю.

Полянський також зауважив, що цьогоріч вперше не було подано жодної апеляції на результати конкурсу з видруку нових підручників для учнів 4-х і 7-х класів, оскільки не було для цього жодних причин та підстав.

Державне фінансування та видрук безкоштовних підручників для учнів, зазначив Павло Полянський, визначено Законом України "Про Державний бюджет на 2015 рік".

Відповідно до нього за кошти державного бюджету наступного навчального року будуть забезпечені діти-сироти; діти, що позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю та із малозабезпечених родин, а також учні шкіл з навчанням мовами нацменшин.

Учнів зазначених вище категорій у 4-х класах по країні налічується понад 38 тис., а серед учнів 7-х класів – понад 40 тис.

ВІДЕО ДНЯ

На нині на видрук підручників для учнів із соціально вразливих категорій передбачено трохи більше 87, 3 млн грн.

Полянський підкреслив, що ці кошти будуть розподілені між усіма учасниками конкурсу відповідно до результатів голосування вчителів за той чи інший підручник.

Також держава встановить середню ціну відповідно до середньо виваженої ціни.

Утім автор чи видавець можуть відмовитися від друку своїх підручників, якщо вони набрали малу кількість замовлень від шкіл і собівартість їхнього видруку буде для них надмірно високою.

Очікується, що вже цього місяця колегія МОН розгляне підсумки конкурсу, після чого підручникам будуть присвоєні грифи МОН, укладені угоди і розпочнеться їхнє друкування та доставлення.

Реклама:

Головне сьогодні