160 випускників шкіл РФ вступили до вузів "ДНР" - ЗМІ

— 29 липня 2015, 11:14

Про це "Известиям" розповів так званий "міністр освіти і науки "ДНР" Ігор Костенок.

За його словами, учні, які поступили в донецькі вузи в 2015 році, можуть отримати дипломи російського зразка - зараз ведуться переговори з низкою російських навчальних закладів про двостороннє співробітництво.

Костенок зазначив, що 155 абітурієнтів з РФ вже поступили на бюджетній основі в вузи "ДНР" і ще чотири - в коледжі.

При цьому він заявив, що близько 600 випускників донецьких шкіл поступили до російських вузів і коледжів.

Він також додав, що програмне забезпечення в "ДНР" схоже з російським, а по закінченні навчання учні отримають дипломи мережевого навчання: система, при якій студенти одночасно числяться в двох вузах - російському та донецькому.

Перший заступник голови комітету з освіти Держдуми Володимир Бурматов впевнений, що випускники російських шкіл поступали в "ДНР" з особистих причин.

Заступник голови російського профспілки студентів Юрій Наконечний припускає, що школярі з РФ поступали в "ДНР" тільки тому, що побоювалися не пройти на бюджет в Росії.

Директор інституту розвитку освіти НДУ ВШЕ Ірина Абанкіна розповіла, що зараз багато студентів донецьких вузів намагаються перевестися в російські вищі навчальні заклади.

"На жаль, учні з цих "республік" не мають такого права – представникам "ДНР" і "ЛНР" можна тільки заново вступити на перший курс", - зазначила вона.

Реклама:

Головне сьогодні