У Львові відкрилася виставка про схожість українців Донбасу та Галичини. Фото

— 10 серпня 2015, 11:44

Проект складається з вісімнадцяти постерів, на яких співставлено вихідців з Донбасу та Галичини, повідомили "Українській правді. Життя" організатори.

"Українець – це не прописка,рівень патріотизму не вимірюється місцем народження, а українська душа не визначається містом проживання. Досить мислити стереотипами, шукати різницю замість бачити схожість, досить цуратись замість зрозуміти і допомогти", - так пояснює головний задум виставки автор ідеї та координатор проекту журналістка Мар’яна П’єцух.

Мар'яна П'єцухЗагалом у гаслах виставки вказано дев’ять особливостей, які об’єднують вихідців з заходу і сходу України. Це традиція, історія, співучість, мова, відвага, честь, жертовність, одержимість, незламність.

Кожну особливість відображає образ двох героїв – галичанина і донеччанина. Так, під галсом "Нас єднає традиція" греко-католицький священик Тихон Кульбака, родом з Мар’їнки під Донецьком, розповідає, як дитиною ходив колядувати. Військовий капелан зі Львова Степан Сус теж згадує свої колядки з дитинства, додаючи, що, так само, як і на Донбасі, на Львівщині в радянські часи публічно колядувати було небажано.

Львівська поетеса та видавець Мар’яна Савка, яка родом з Тернопільщини, під гаслом "Нас єднає історія" розповідає про свою родину, яка потерпала від комуністичного режиму.

ВІДЕО ДНЯ

На сусідньому постері донецький історик і письменник Дмитро Білий розповідає, як на Кубані, звідки походять його батьки-українці, проводили насильну русифікацію і жорстко боролися з проявами українства.

У свою чергу, боєць-доброволець штурмової роти "Карпатська січ" при 93-тій бригаді Збройних сил України Олександр Лі з Добропілля Донецької області та гранатометник Національної гвардії України зі Стрия, що на Львівщині, Мар’ян Берездецький під гаслом "Нас єднає відвага" розповідають про свої найскладніші моменти на фронтовому Донбасі.

На переконання організатора виставка, попри ті жахіття, які принесла з собою війна в Україні, вимушена внутрішня міграція дала українцям шанс пізнати один одного, і врешті втілити пафосні гасла в реальне ментальне об’єднання.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні