Великий червоний Місяць: в ніч із неділі на понеділок відбудеться місячне затемнення

— 27 вересня 2015, 17:25

Останній раз подібна астрономічна подія відбулася в 1982-го року.

Початок затемнення розпочнеться о 3.11 за київським часом. Його пік припаде десь на 5-ту годину ранку, коли тінь Землі повністю закриє Місяць.

Чи знали ви? Цікаві факти

- Деякі люди вірять, що "Кривавий Місяць" - це знак біблійного Кінця Світу.

- Це четверте повне місячне затемнення, що називається тетрадою. Історично, тетради дуже рідкісні, але в 21-го сторітті їх буде аж вісім.

- Це затемнення унікальне тим, що затмнення буде ще й під час "супермісяця". Під час цього процесу супутник Землі виглядає приблизно на 14% більше і на 30% яскравіше, ніж зазвичай.

Як побачити затемнення?

Для того, аби побачити затемнення, не потрібно буде ніяких спецільних телескопів чи біноклів. Навідміно від сонячного, місячне затемнення не шкідливе для очей, навіть якщо прямо дивитися на нього. Все, що потрібно зробити, - це просто подивитися на нього, коли стемніє.

Якщо ж не буде погоди, або вам просто лінь буде встати з ліжка, то пряму трансляцію затемнення, можна буде подивитися на сайті NASA.

Як відомо, цього року землянам пощастило спостерігати за повним сонячним затемненням, яке вібулося 20-го березня.

Крім того, у серпні ми могли милуватися Метеоритним потоком Персеїди. Такий "блискучий" спектакль відбувається щоразу, як Земля проходить через хмару пилу від комети Свіфта-Туттля. В результаті цього, невеличкі шматочки пилу входять в атмосферу на швидкості 37 миль (60 км) на секунду.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні