Пацієнтські організації вимагають узаконити передачу закупівель ліків міжнародним організаціям

10
12 жовтня 2015

Активісти вимагали підписати підзаконні акти для передачі закупівель ліків та вакцин міжнародним організаціям.

"Якщо у Прем’єр-міністра та уряду не вистачає чорнила, щоб підписати декілька папірців, від яких залежить життя сотень тисяч пацієнтів, то ми йому принесли їх вдосталь, – розповідає Дмитро Шерембей, голова правління БФ "Пацієнти України".

Активісти повідомляють, що на сьогодні міністерство охорони здоров’я досі не підписало жодного договору з міжнародними організаціями. Кабмін досі не затвердив 5-ти необхідних документів, якими врегульовуються питання щодо передачі закупівель міжнародним організаціям.

Зокрема, уряд досі не врегулював питання передоплати міжнародним організаціям та спрощеної реєстрації ліків, які мають всі міжнародні стандарти якості та закуповуються у більш ніж 100 країнах світу.

 

"Передачу закупівель ліків міжнародним організаціям уже 6 місяців саботує корупційна система. Попри те, що потрібний закон був прийнятий ще в березні, давши Уряду великий проміжок часу на його виконання, жоден із договорів досі не підписаний, – стверджує Єгор Соболєв, голова комітету Верховної Ради України із запобігання та протидії корупції.

За його словами, закупівля медпрепаратів міжнародними організаціями дасть можливість зекономити до 40% державних коштів.

"Інакше ці гроші – а це 2.5 мільярди гривень – знову розкрадуть, а пацієнти залишаться без ліків. Ми неодноразово піднімали це питання на комітеті та я особисто ходив до Міністра, щоб прискорити процес передачі закупівель міжнародним організаціям. Тим не менше, незважаючи на гучні заяви, як Міністра, так і Уряду, питання досі не вирішено", – додає він.

Ще у серпні МОЗ повідомив, що такі міжнародні організації як ПРООН, ЮНІСЕФ, Crown Agents закуплять ліки для українських пацієнтів на 2.5 млрд. грн. Проте досі не підписано жодного договору, стверджують пацієнтські організації.

Якщо відповідні підзаконні акти та договори не будуть підписані в найближчий тиждень, то міжнародні організації потраплять в такі часові та формальні рамки, що не зможуть вчасно закупити потрібні препарати і поставити їх в Україну.

"Українська правда. Життя"