Український розробник дешевої сонячної теплової станції відкрив всі креслення для загалу

108
23 жовтня 2015

Станці він розробив своїми руками, пише Ecotown.com.

Вона призначена для виробництва тепла з сонячної енергії, причому вода без проблем нагрівається до температури кипіння навіть у люті морози. Головна унікальність станції - це вартість: близько 10 євро за метр квадратний, що в 15-20 разів дешевше традиційних сонячних колекторів (вакуумні трубки, плоскі колектори).

 

Завдяки такій дешевизні, тепло цієї станції виходить дешевшим від тепла з імпортного газу. Знизити вартість станції вдалося досягти завдяки застосуванню дешевих матеріалів: сталевий прокат, дерево, пінополістирол, металізована лавсанова плівка (в якості дзеркал) та ін.

Станція встановлена під відкритим небом вже майже рік (а повноцінно працює з березня 2015), і за цей час не було жодної значущої поломки. Для винахідника це було очікувано: раніше він кілька років випробовував все на прототипах і широко застосовував наукові розрахунки. Зараз станція опалює приватний будинок у парі з газовим котлом.

Замість того, щоб закрити інформацію про технологію і продавати її, винахідник чинить навпаки. Він принципово відмовився від патентування та готовий будь-кому безкоштовно вислати всі необхідні креслення.

Всі креслення можна подивитися тут >>>>