Польський суд відмовив у екстрадиції до США режисера Романа Поланскі

11
30 жовтня 2015

Як повідомляє AFP, режисер залишив країну ще до винесення вироку.

Про рішення повідомив суддя Даріуш Мазур, між тим, воно все ще може бути оскаржене. Суд ухвалив "неприпустимість екстрадиції польсько-французького громадянина Романа Поланскі у США"

Нагадаємо, 76-річного Поланскі заарештували в Швейцарії 26-го вересня 2009-го в аеропорту Цюріха, куди він прибув на кінофестиваль для отримання нагороди за внесок у розвиток світового кінематографа.

Режисер перебував під домашнім арештом у Швейцарії, чекаючи рішення за ордером на його арешт, виданий судом США у зв'язку з вироком у справі про розбещення в 1977-му році 13-річної дівчинки.

Поланскі втік з США в 1978-му році, до винесення вироку, і з тих пір більше не повертався до Сполучених Штатів. Після арешту Поланскі його адвокати подали заяву про апеляцію у зв'язку з процесуальними порушеннями в ході суду в 1970-і роки.

У січні 2015 року до Польщі було направлено прохання США про екстрадицію кінорежисера. На початку серпня Польща отримала від США відповідні документи, що стосуються справи про екстрадицію Поланскі.

Ситуація не змінилася і після того, як в 2009-му році ймовірна жертва зґвалтування попросила суд припинити переслідування Поланскі, так як процес привертає надмірну увагу громадськості до неї самої.

Роман Поланскі - один з найбільших кінематографістів післявоєнного часу, уродженець Парижа єврейського походження, що виріс у Польщі та працював переважно у Великобританії (1963-1967), США (1968-1976) та Франції (після 1976).