Українські пацієнти жаліються на кислотний концентрат для гемодіалізу. Відео

— 1 грудня 2015, 15:45

"В нас почалися сильні головні болі в період процедури, коли підключають, процедуру дуже важко витримати, нудота, буває блювання, головні болі, підвищується тиск, сильні болі в ногах", - каже Лілія Волович, яка тричі на тиждень змушена проходити процедуру.

За словами її чоловіка Сергія, який теж проходить процедуру гемодіалізу, вони ніколи не зверталися по допомогу, бо "закупалися якісні розходники".

"Десь півроку ми "качаємся" на розхідних матеріалах, кислотних розчинах. Тиск мій 140 на 80, підключився – 5-10 хвилин проходить, і тиск підвищується до 195, 200, 220 і ліками його не можна збити. Починається головний біль, нудота, стан дуже тяжкий, зуд", - розоповів він у коментарі журналістам "Слідство.Інфо".

Про різке погіршення стану деяких пацієнтів не на камеру говорять і лікарі, але відмовляються заявляти про це відкрито, аби не мати проблем за начальством.

В Україні близько трьох тисяч хворих, яким необхідно проходити процедуру гемодіалізу.

У Києві їх 450. Цьогоріч на витратні матеріали, які включають в себе і кислотний розчин для проведення гемодіалізу, департамент охорони здоров’я Київської міської адміністрації витратив 160 мільйонів гривень.

Там лише розводять руками. Державна служба України з лікарських засобів надала офіційний висновок: розчин – якісний.

За словами Ірини Савости, керівниці фірми "Медікалгруп-Україна", яка постачає кислотний розчин, скандал надуманий. Вона вважає, що "це є недобросовісна конкуренція".

Вона також додає, що з якістю кислотного розчину проблем немає.

За даними видання "Наші гроші", вихід на ринок "Медікал-Україна" збив ціни на закупівлю медичних виробів для гемодіалізу майже на 30 відсотків. У сфері гемодіалізу фірма представляє велику німецьку медичну корпорацію "Б. Браун". Тобто, у якості продукції, яку виробляють в Європі, сумніватися нібито немає сенсу.

На кінець 2014 року ринок витратних матеріалів для гемодіалізу в Україні був поділений між двома великими гравцями – "Фрезеніус" та "Гамбра".

Зараз їх частка становить, відповідно, 40 та 30%, бо з’явився новий конкурент – товариство з обмеженою відповідальністю "Медікалґруп-Україна", яке лише за рік відібрало 10-15% "гемодіалізного пирога".

І саме на його розчин скаржаться київські хворі.

З аналізу документів останніх закупівель витратних матеріалів для гемодіалізу департаментом охорони здоров’я КМДА випливає, що на відкритих торгах беруть участь лише дві компанії – ТОВ "Медікалґруп-Україна" та ТОВ "Медична торгівельна компанія".

"Медікалґруп-Україна" торги програє, бо її цінова пропозиція є вищою від її конкурента МТК. Однак у лікарнях у листопаді журналісти знайшли кислотний концентрат від "Медікалґруп-Україна".

За словами Ірини Савости, директора ТОВ "Медікалгруп-Україна", МТК уклало договір з їхньою компанією і постачає цей концентрат.

На каністрі з кислотним розчином журналісти помітили одне маркування – виробник ТОВ "Допомога-I", місце виробництва – Туреччина. Чому Туреччина, якщо "Медікалгруп-Україна" є партнером німецької компанії з виробничими потужностями в Європі?

Ірина Савоста каже, що препарат купували в "Допомога-I". На запитання про те, чому будучи офіційним представником "Б.Брауна", не використовується концентрат "Б.Брауна", а купується в "Допомога-I" Савоста каже, що вони використовують концентрат "Б.Брауна" також.

За її словами, однією з умов тендеру, термін дії свідоцтва на державну реєстрацію має бути не менше 90 днів на момент розкриття тендеру. На розчин "Б.Брауну" закінчилась реєстрація 15 серпня".

Кислотний концентрат для гемодіалізу виробництва "Допомога-I" отримав свідоцтво про державну реєстрацію у Держлікслужбі якраз напередодні тендерів – 7 квітня.

Засновниками "Допомоги-I" є брати Володимир та Герман Фісталі.

Ірина Савоста, директор ТОВ "Медікалґруп-Україна", відома як директор "Дитячого благодійного фонду. Україна" Германа Фісталя.

Засновником її головного конкурента - "Медичної Торгівельної Компанії" - є Світлана Курченко.

Свого часу вона замінила Володимира Фісталя у складі засновників компанії "Український центр медичної сертифікації та прогнозування".

Брати Фісталі – живі легенди на фармацевтичному ринку України. Вони дружать із нардепом від "Опозиційного Блоку", особистим лікарем Ріната Ахметова і головою Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяною Бахтєєвою.

Батько Фісталів Еміль – відомий український лікар-хірург, директор донецького опікового центру. Тому самому, де поранених військових бурятів провідував Йосиф Кобзон.

Після того, як хворі вийшли під стіни КМДА з протестами проти кислотного концентрату від "Медікалгруп-Україна" турецького виробництва, у лікарні поставили невелику партію того ж розчину, але вже виробництва німецького Б.Браун. І ситуація нібито змінилася.

Тим часом департамент охорони здоров’я КМДА надіслав звернення до низки столичних медустанов, щоб ті підтвердили або спростували закиди про низьку якість кислотного концентрату для гемодіалізу від "Медікалгруп-Україна".

Реклама:

Головне сьогодні