Для ЗНО-2016 складають нові тести, але програми ще будуть торішні

— 9 грудня 2015, 12:06

Про це розповів новий директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

"Ми досі не можемо її відшукати. Слідство допомогло віднайти всі складові програмного комплексу. Ми зверталися до експертів з проханням допомогти відшукати банк тестових завдань серед вилученого обладнання, але, на жаль, цього не вдалося зробити", - сказав він.

"Тепер через вилучення серверів зруйновано багато каналів зв’язку. Можливо, банк завдань міститься на якомусь ресурсі, але поки що до нього немає доступу", - пояснив Карандій.

"Та база існує не лише в електронному, а й у паперовому вигляді. Водночас колективи розробників працюють над новими завданнями, проводять їх апробацію", - повідомив він.

ВІДЕО ДНЯ

За словами директора ЦОЯС, завдання для тестування складають працівники Центру, залучають і людей ззовні – учителів шкіл, викладачів університетів, науковців.

"Вже після експертиз, апробації, підтвердження певних характеристик завдання включають до тестів незалежного оцінювання", - сказав він.

Судячи зі слів Карандія, скандал довкола центру не вплине на проведення ЗНО у 2016 році.

"Профільне відомство готувало інший набір програм (які мають знати учні), але підготовка затяглася до жовтня, тож залишилися торішні програми", - сказав він.

"Нові запровадять із 2017 року. До речі, кількість учасників ЗНО зменшиться до 270-280 тисяч. Скажімо, дев’ять років тому, коли 2008-го починали незалежне тестування, у ньому брало участь 420 тисяч вступників", - заявив Карандій.

У 2016 році, з а його словами, залишиться обов’язковим тестування з української мови та літератури, яке зараховуватимуть як державну підсумкову атестацію, стане обов’язковим ЗНО з математики або історії України (на вибір), яке також матиме статус ДПА.

"Загалом кількість новацій мінімальна. Це пов’язано з тим, що будь-яка новація має певні ризики", - зазначив Карандій.

"Скажімо, вирішили не проводити дворівневі тести, як торік, бо не отримали підтвердження, що це ефективно. Здебільшого університети не обирали тестів поглибленого рівня під час вступної кампанії, адже система оцінювання тестування рейтингова, а не критеріальна: показує, хто кращий, а хто гірший. І тому хоч би скільки разів ділили тест за рівнем складності, в результаті це нічого не дає", - уточнив він .

У тесті з математики будуть завдання відкритого типу, "оскільки без цього неможливо перевірити навички, якими повинен володіти випускник".

У 2016 році абітурієнти знову матимуть доступ до скан-копій своїх робіт, щоб проаналізувати помилки, аби могти апелювати, розповів Карандій.

Реклама:

Головне сьогодні