Донецький національний університет пропонують перейменувати на честь Василя Стуса

— 6 січня 2016, 11:49

"У 2008 році в Донецьку з’явилася ініціатива з перейменування національного університету на честь Василя Стуса. Однак ця студентська кампанія була пригнічена сьогоднішніми членами сепаратисьского угруповання "ДНР" і була представлена як "ідейний занепад" та "шкідлива всім своїм ідейним спрямуванням, усією своєю суттю". Це цитати з радянської критики на адресу Стуса, які дуже влучно передають атмосферу, яка й нині панує в Донецьку в будинку, де знаходився національний університет і навчася Василь Стус", – пише Мацука.

Донецький університет у вигнанні має називатися ім’ям Василя Стуса – зверненняВипускник історичного факультету Донецьк...

Опубликовано Донецькому університету - ім'я Василя Стуса 6 января 2016 г.

Він нагадує, що 6 січня минає 78 років з дня народження Стуса.

"Народився поет у Вінницькій області, а навчався в нашому Донецькому національному університеті (тоді – Донецький педагогічний інститут), який завершив в 1959 році з червоним дипломом. Стус – один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, гордість не тільки нашого університету і Донбасу, а всієї України", – відзначає Мацука.

Звернення відкрите для підписання за цим посиланням.

Донецький національний університет був евакуйований зі столиці Донбасу через загрозу, яку становлять викладачам і студентам бойовики угруповання "ДНР". Навчальний процес нині відновлений і триває у Вінниці, яка стала тимчасовим притулком для цього вишу на час окупації Донецька.

У 2001 році меморіальна дошка-барельєф Василеві Стусу була встановлена на корпусі університету, в якому навчався поет у 1954 – 1959 роках. У 2015 році меморіал був знищений проросійськими сепаратистами.

Реклама:

Головне сьогодні