"Майн Кампф" вперше з’явився у книгарнях Німеччини

— 9 січня 2016, 10:47

Двотомник містить критичні пояснювальні коментарі, видавати твір без них у країні досі заборонено, пише "Німецька хвиля".

Термін дії захисту авторських прав на "Майн Кампф", що належали Баварії, сплив, тож німецькі вчені презентували у Мюнхені редакцію обсягом 2 тисячі сторінок (більш ніж удвічі більше за оригінал), над якою працювали з 2009 року.

Федеральна земля Баварія отримала авторські права на твір у 1945 році та заборонила публікацію цього антисемітського маніфесту в знак поваги до жертв нацистського режиму та щоб запобігти розпалюванню расової та релігійної ненависті в суспільстві.

Попри заборону, охочі мали можливість прочитати "Майн Кампф" онлайн, що і стало одним із основних аргументів видавців. Мовляв, краще розвінчати міфи та пояснити за допомогою наукових коментарів контекст написання твору.

Попри аргументи видавців, факт перевидання антисемітського твору у єврейській спільноті сприйняли неоднозначно.

Президент Центральної ради євреїів Німеччини Йозеф Шустер схвалив публікацію, завивши в ефірі німецького телеканалу NDR, що важливо "розвіяти міф цієї книги" та проілюструвати, наскільки "хибними та безглуздими були аргументи та теорія Гітлера".

Водночас президент Всесвітнього єврейського конгресу Роналд Лаудер заявив інформагентству АFР, що не розуміє необхідності саме зараз публікувати критичне видання, особливо зважаючи на "інші праці, які дійсно заслуговують бути опублікованими в анотованих виданнях".

Можливий масовий друк і розповсюдження книги були темою запеклих дискусій як депутатів Бундестагу і представників єврейської громади Німеччини, так і істориків упродовж багатьох років.

Попри те, що анотована книга таки з’явилась в магазинах, у міністри юстиції німецьких федеральних земель нагадують, що передрук "Майн Кампф" без наукових коментарів і досі залишається забороненим у країні.

Реклама:

Головне сьогодні