Тест

Астрономи довели існування в Сонячній системі ще однієї планети

Рухаючись по своїй еліптичній орбіті, планета "Х" облітає Сонце приблизно за 15 тисяч років.

Про це пише Science із посиланням на The Astronomical Journal.

Побачити її у телескоп поки що не вдалося, але науковці з Каліфорнійського технологічного інституту (Caltech) Майк Браун і Костянтин Батигін виявили, що велика невідома досі планета там є, вивчаючи рух малих небесних тіл у далекому космосі.

Астрономи припускають, що 4,5 мільярда років тому, "у дитинстві" Сонячної системи "Х" вибило з зони формування планет поблизу Сонця. Гази загальмували її рух, і вона опинилася на віддаленій орбіті, де перебуває й тепер.

Її маса вдесятеро більша від маси Землі, і, вочевидь, саме її присутність впливає на шість великих об’єктів у Поясі Койпера, роблячи їхні орбіти еліптичними. На думку Брауна і Батигіна, вірогідність того, що це просто збіг – дуже мала.

"Поки її безпосередньо не буде виявлено, це гіпотеза – навіть незважаючи на те, що потенційно хороша гіпотеза", - визнає Браун.

Команда науковців сподівається врешті розгледіти "Х" у великий телескоп, розташований на Гавайях.

Іронія в тім, що саме Брауну належить світова слава "убивці планет". У 2005-му році він виявив, що крижана Еріда – це не планета, а просто один із маленьких світів у Поясі Койпера. А після того, як астрономи перекласифікували Плутон у карликову планету, Браун написав книгу "Як я вбив Плутон".

Нагадаємо, нещодавно вчені представили 3D-мапу історії нашої галактики.