Науковець розповіла у закордонному ЗМІ, як давала хабар за захист дисертації в Університеті Шевченка

— 1 лютого 2016, 14:00

"Я поставила 200 доларів на шосту сторінку рукопису перед тим, як віддати його своєму науковому керівнику. Так порадили зробити його колеги, після того, як я пожалілась, що він відмовляється братись за мою роботу більше трьох тижнів, а дедлайни вже наближались", - написала Юлія у видання Politico.eu.

"Я дивилась, як мій відомий професор сучасної української літератури гортав сторінки. Я почервоніла від сорому, але ніколи не забуду, що він сказав, коли знайшов те, що шукав: "Тепер я бачу. Ваша робота хороша", - розповіла про історію чотирирічної давнини Юлія.

При цьому вона пише, що її досвід захисту дисертації в найкращому українському виші – Національному університеті ім.Т.Шевченка – не є унікальним. Мендель наводить приклад аспірантки з Маріуполя, котра за 4 роки написання дисертації витратила неймовірну кількість грошей на хабарі.

Вона заплатила 1000 доларів науковому керівникові за роботу з нею, така ж сума дісталась іншому професорові за рецензування її роботи, хоча це були його прямі обов’язки.

Стаття на сайті Politico.eu про хабарі в українських вишах

Юлія також пригадує, що майже кожен працівник університету є чиїмсь родичем чи другом.

ВІДЕО ДНЯ

"Якось керівник мого інституту погодився взяти на роботу жінку, в якої була дитина. Вона не хотіла працювати, але хотіла зарплату. Це була послуга другу", - пише Мендель.

Юлія неагадує, що Times Higher Education назвав міністра Сергія Квіта "мабуть, найбільш успішним українським міністром" за те, що за менш як два роки він втілив більш як половину своєї програми реформ.

Влітку 2014 року ВРУ прийняла закон "Про вищу освіту", який надавав вишам більше автономії, у тому числі – можливість контролювати свої власні фінанси.

Згідно з нововведеннями команди міністра освіти і науки Сергія Квіта, університети і коледжі мають публікувати свої фінансові звіти онлайн.

Одна дані аналітичного центру CEDOS, лише дюжина з них зробила це.

Юлія Мендель – стипендіат World Press Institute 2015 року.

У 2012 році вона захистила кандидатську дисертацію на тему "Натурфілософська металогія лірики Володимира Затуливітра в контексті поезії 1970-90 рр.".

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні