Всеукраїнські шкільні олімпіади у 8 та 9 класах під загрозою. Волонтери шукають кошти

89
16 березня 2016

На четвертий етап олімпіади з фізики волонтери активно збирають кошти: із потрібних 80,5 тисяч грн нині вдалося знайти близько 58 тисяч.

Змагання мають тривати з 27 березня до 1 квітня в Івано-Франківську.

Про це "Українській правді. Життя" повідомив волонтер-координатор Олексій Цебро, який зголосився шукати фінанси для учнів.

За його словами, гроші потрібні на проїзд 90 учнів до місця проведення олімпіади, проживання і харчування дітей, а також на дрібні організаційні витрати, на кшталт канцелярського приладдя.

На добове проживання одного учня потрібно близько 50 грн, на харчування – 70 грн, на канцелярію – ще близько 25 грн.

"Як випускник 145-го фізико-математичного ліцею, я розумію, що таке втрата аудиторії для фізики у 8-9 класі. Школярі потім просто не повернуться до змагань із цього предмета. Вони підуть, наприклад, на математику", – вважає Олексій.

За даними волонтерів, які скоординувалися у Facebook і опікуються різними предметами, спонсорські кошти наразі знайдено для математики, хімії, інформатики, інформаційних технологій і частково біології.

В Інституті модернізації змісту освіти 16 березня у відповідь на запит повідомили, що "на сьогодні за спонсорські кошти до участі в змаганнях будуть залучені учні 8-9 класів з таких предметів: математика, інформатика, фізика, хімія, інформаційні технології, економіка та з мов національних меншин: угорська, румунська, новогрецька, польська і іврит".

Поки немає фінансової допомоги для історії, правознавства, географії, трудового навчання для 8 та 9 класів і біології для учнів 8 класу.

Грошей не вистачає не лише на всеукраїнські, а й на міжнародні олімпіади. Фото Depositphotos

Однак в Інституті модернізації змісту освіти, який відповідає за організацію олімпіад на місцях, не впевнені, що встигнуть знайти житло для учнів 8 та 9 класів, підготувати завдання і сформувати журі, якщо гроші на решту дисциплін навіть будуть знайдені.

"На перші олімпіади треба виїжджати 20 березня. Часу катастрофічно не вистачає, і навіть якщо кошти знайдуться, ми не знаємо, як встигнемо організувати їх. Треба провести відбірково-тренувальні збори на паралелі 8 і 9 класів, знайти місця, де проживатимуть діти і члени журі. Більш катастрофічна ситуація складається з міжнародними олімпіадами", – розповіла Начальник відділу організації конкурсів і подій Інституту модернізації змісту освіти Оксана Вернидуб.

За її словами, на всі Міжнародні олімпіади державних коштів також не вистачить: наразі є фінансування лише для 3,5 із 8-ми.

"Тих коштів, які виділила держава, вистачить на три чи, може, 3,5 олімпіади. Усього їх вісім. До них маємо провести відбірково-тренувальні збори, на які теж коштів немає", – додала Вернидуб.

Вони розпочинаються у травні, також триватимуть у липні і серпні, ще дві – восени.

В середньому на один міжнародний виїзд українським учням потрібно 400-500 тисяч гривень.

Цього року школярі мають їхати до Пакистану, Японії, Гонконгу, Швейцарії, Болгарії, Грузії.

Вони змагатимуться у знаннях з екології, фізики, математики, хіміки, біології, астрономії, географії та інформатики.

Раніше Міністерство освіти і науки видало наказ про скасування IV етапу Всеукраїнських олімпіад для 8-9 класів (№ 72 від 2 лютого 2016 року) – він стосувався усіх предметів, окрім української мови та літератури.

Однак згодом міністерство дозволило проведення олімпіад "за рахунок спонсорських коштів та інших джерел, не заборонених законодавством".

Тетяна Ушиніна, "Українська правда. Життя"