Сертифікат ЗНО буде дійсним для вступу у виш щонайменше 2 роки - міністр

— 11 травня 2016, 13:35

Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні уряду, про що вона написала у Facebook.

"Сертифікати ЗНО 2016 року будуть дійсні щонайменше 2 роки, про це я повідомила на засіданні уряду 11 травня", – заявила Гриневич, пояснивши, що кількарічний термін дії сертифікату – це європейська та світова практика.

"Минулого 2015-го року в Україні була змінена методика визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання і вже другий рік поспіль запроваджено поріг "склав/не склав", як у міжнародних тестах. Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року", – додала Гриневич.

За її словами, відповідні норми будуть закладені в умовах вступу до вищих навчальних закладів на 2017 рік, які будуть затверджені і оприлюднені восени.

"Поки ми продовжуємо наукову і експертну дискусію, скільки саме років буде дійсний сертифікат ЗНО, але щонайменше 2 роки – це можна сказати точно. Нагадаю, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років. Вважаю це справедливим. Якщо дитина склала ЗНО, ми маємо дати їй вибір: усвідомлено прийняти рішення про вступ до вишу або відкласти його на рік, відпочити чи попрацювати".

[L]Нагадаємо, що зараз сертифікати дійсні тільки безпосередньо в рік здачі тестування.

За словами міністра, це пов'язано з тим, що раніше не було методики порівняння результатів ЗНО різних років.

Реклама:

Головне сьогодні