"Приберіть її з кімнати": IKEA відкликає мільйони шаф та закриває лінію меблів через смерть трьох дітей

3839
29 червня 2016

За бажанням власники певного виду шаф також можуть безкоштовно одержати комплект для ремонту, щоб міцно прикріпити свої меблі до стіни.

Окрім того, скандинавський гігант оголосив, що більше не продаватиме продукти з серії "Malm", оскільки вони можуть бути небезпечними.

Про це повідомив президент компанії у США Ларс Петерсон, повідомляє The Independent із посиланням на NBC News.

Реклама:

"Будь ласка, приберіть їх з кімнати", — сказав він в інтерв'ю телеканалу, згадуючи про меблі серії Malm.

"Відкликані скрині і комоди не можна використовувати, якщо вони не прикріплені до стіни належним чином, оскільки вони можуть перекинутися і спричинити травмування чи смерть дітей", — йдеться у заяві компанії.

Так звана "кампанія кріплень" полягала у тому, що виробник надіслав 300 тисяч наборів для кріплення шафок.

З того часу виробник меблів вже відкликав 29 мільйонів одиниць меблів Malm, у тому числі комодів з ящиками від трьох до шести, проданих до кінця червня 2016 року.

 

Такі дії IKEA спричинені смертю дворічного хлопчика Теодора МакГі. На малюка впала шафа для одягу з шістьма ящиками. Його смерть стала вже третьою з 2014 року.

У 2015 році виробник відкликав мільйони схожих товарів, а цього року вже припинив продавати їх повністю.

Реклама:

Другою дитиною, яка загинула через шафу Malm два роки тому, був Каррен Коллас. Його мати, Жаклін Коллас, зайшла до кімнати сина і побачила, що на нього впала 62-кілограмова шафа.

"Причина, через яку я ділюся цією історією у таких подробицях, проста: я не хочу забути цього ніколи. Я боюся, що спогади про мого хлопчика потьмяніють. Вчіться на моїх помилках. Прикручуйте УСЕ до стіни. Шафи, книжкові полиці, телевізори. Усе, що потенційно може впасти", — написала бідолашна жінка у Facebook.

Постер "кампанії кріплень"

Дворічна Камден Елліс з Вашингтона також загинула через падіння комоду з трьома ящиками. Її смерть настала за три дні після трагічного випадку. Це було у 2014 році.

Усі три родини користуються послугами одного адвоката Алана Фельдмана, який заявив, що виробник "не надав адекватних попереджень чи інструкцій з безпеки".

Американська комісія з безпеки товарів для покупців минулого року навела дані, що кожні 24 хвилини дитину везуть до лікарні через падіння меблів, а кожні два тижні одна з них із цієї причини помирає.Реклама: