"Я – у безпеці". 4 способи подолати страх терактів

— 18 липня 2016, 09:49

Нічні кошмари, нав’язливі думки, особисті спогади можуть мучити не тільки людей, які самі перенесли стресову подію чи живуть у місті, де вона сталася.

Так трапляється через перенасичення інформацією, йдеться на TorontoSun.

Інтенсивне висвітлення у медіа може викликати у людей з високим рівнем співпереживання ефект присутності, коли вони переглядають сюжет чи читають новини про трагедію.

"Ми живемо у світі, де новини розповсюджуються миттєво. Хтось може перейнятися настільки, що перестане ходити на масові події чи припинить подорожувати літаком, – розповідає доктор Роберт Вілсон із Асоціації психіатрів Пенсильванії.

[L]І якщо цей страх уже з’явився, дуже важко буде вирватися із його замкненого кола".

Люди, швидше за все, уникатимуть ситуацій, що можуть нагадати їм про травму, чи відчувати раптові напади тривоги, яких не було раніше, пише The Daily Mail.

Їм важко приймати рішення чи робити вибір у неоднозначній ситуації.

Доктор Джуді Меєрс-Волс погоджується із колегою, говорячи, що коли ЗМІ роблять акцент на видовищності, вони підсилюють у людей відчуття небезпеки.

"Аби подолати страх, потрібно прийняти ідею, що більшість людей та місць – безпечні, – зауважує вона.

Дуже малоймовірно, що в цю мить саме ви станете жертвою терористичного акту чи свідком масового заколоту. Важливо не дати собі увійти у стан ментальної жертви".

Навіть у країнах з відносно низьким рівнем загрози тероризму люди відчувають тривогу і побоювання перед заколотами, нападами та стріляниною.Фото petrograd99/Depositphotos

Як подолати страх?

Доктор Джоан Кантор, яка спеціалізується на психології медіа, радить кілька способів уникнення відчуття тривоги від інформації про трагедії у ЗМІ.

1. Обмежте свій доступ до інформації на певний період. Щоб бути в курсі подій, можна прочитати новини двічі на день – вранці й увечері.

2. Нагадайте собі, що цей теракт (заколот, стрілянина) – не перший випадок у світі. Як би там не було, більшість країн не спонсорують тероризм і готові об’єднатися задля боротьби проти нього.

3. Загибель у автокатастрофі не менш ймовірна для будь-кого, ніж смерть від стрілянини у натовпі. Тому піклуйтеся про свою безпеку навіть у побутових ситуаціях.

4. Діти по-різному реагують на інформацію про масові загибелі. Не применшуйте та не перебільшуйте їхніх можливостей сприйняття. Старайтеся бути поруч фізично, відволікайте їх від телевізора й не шкодуйте часу на пояснення.

Реклама:

Головне сьогодні