Викладачів, які поїхали на конференцію в Крим, скоріш за все звільнять

— 5 серпня 2016, 11:45

Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв'ю газеті "День".

"Я вже звернулася до керівництва цих закладів, щоб вони зробили відповідні адміністративні висновки. Здебільшого ці люди (вчителі, що поїхали до окупованого Криму) будуть звільнені. Чинне законодавство поки не дає нам повністю ефективних інструментів, бо ми зіткнулися з цією проблемою тільки в останні роки. Я вважаю, що ми повинні розвинути законодавство і отримати такі інструменти", - сказала Гриневич.

[L]Раніше журналіст Яків Носков у Facebook повідомив, що українські викладачі з вишів Києва, Запоріжжя та Дніпра брали участь у заході в анексованому Росією Криму. Захід проходив у Ялті з 8 по 11 червня. В ньому брали участь викладачі та науковці з 10 країн, включно з Україною.

МОН вже звернулося до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури з проханням допомогти міністерству впорядкувати українське законодавство, аби надалі на такі випадки визначити "належну відповідальність".

"Треба щоб вони запропонували нам, як далі розвивати українське законодавство, щоб за такі прояви антидержавної позиції та зневаги до територіальної цілісності країни була належна відповідальність. Адже коли такі люди їдуть на конференцію, яка легітимізує анексію Криму, вони своєю присутністю також визнають анексію легітимною.

Це означає, що вони не поважають конституційно затверджений державний устрій України і тому не можуть працювати в нашій системі освіти. Моя позиція, як міністра освіти, є такою, але вона має бути більш чітко обгрунтована українським законодавством", - зазначила Гриневич.

Лілія Гриневич: "Держава-агресор буде інспірувати і спеціально заохочувати подібні заходи для легітимізації анексії Криму"

Міністр додала, що Російська Федерація інспіруватиме і спеціально заохочуватиме такого роду заходи, проте українським громадянам не слід їх відвідувати.

"Ми прекрасно розуміємо, що держава-агресор буде інспірувати і спеціально заохочувати подібні заходи для легітимізації анексії Криму, і коли туди їхатимуть українські громадяни, це фактично буде продовженням захоплення півострова.

Ми маємо чітку позицію і будемо співпрацювати з СБУ, бо в посадовій інструкції вчителя є положення про те, що він зобов'язаний виховувати у дітей повагу до національних, історичних, культурних цінностей України, її державного і соціального устрою. Але яка відповідальність за порушення цього припису – не виписано, тож нам треба попрацювати над цим питанням з відповідними органами", - додала Гриневич.

Реклама:

Головне сьогодні