У санаторії Ворзеля 8-річну дівчинку насильно прив'язали до стільця, "щоб вона не поранилася"

31501
12 серпня 2016

Про насильство над дитиною чоловік написав на своїй сторінці на Facebook.

"Ми її зв'язали, щоб вона себе не поранила", – пояснила начмед санаторію "Орлятко" у Ворзелі пані Марія.

Андрій Наливайко привіз у психоневрологічне відділення закладу доньок 3 серпня, про це він розповів "Українській правді. Життя".

Реклама:

Чоловік одразу пояснив лікарю, який їх приймав, що у старшої доньки, Каті, може бути агресивна реакція на конфліктну ситуацію, а молодша, Аня, навпаки може плакати.

Приїхавши наступного разу відвідати дітей через 4 дні, він спілкувався із адміністрацією санаторію. Йому сказали, що старша донька б'є молодшу, конфліктує з дітьми.

Андрій пояснив, що з дитиною потрібно розмовляти спокійно, якщо вона починає агресивно поводитися, тоді вона заспокоється.

У понеділок увечері чоловікові подзвонила його мама і розповіла, що молодша донька по телефону скаржилася, що боїться йти спати, тому що медсестра сказала, що задушить її.

"Тоді я поїхав знову і в палаті мені діти розповіли, що так і було. Ми пішли до завідувачки, вона сказала, що у їхньому санаторії працює кваліфікований персонал, такого не може бути, і вона сама великий має стаж роботи і в усьому винна дитина", – пригадує Наливайко.

Реклама:

У вівторок чоловікові подзвонила начмед і розповіла, що старша побилася з хлопчиком, подряпалася. Андрій вирішив поговорити з донькою і все-таки забрати її з санаторію.

Старша донька Катя у телефонній розмові з татом сказала, що не хоче, щоб її забирали. Вони домовилися, що дитина буде поводитися добре.

У четвер, 11 серпня, після сніданку обидві доньки Андрія розповіли по телефону, що все нормально, Катя поводиться спокійно.

Трохи більше, ніж за годину Аня подзвонила знову й сказавши, що з Катею щось не так, попросила тата приїхати.

Одразу після приїзду молодша донька повела Андрія до їдальні, де мала б бути її сестра. Коли вони підійшли до дверей їдальні з чорного ходу, із середини клацнув замок. Чоловік подумав, що це дитина могла зачинитися, а потім почув крик.

"Я кажу тоді (доньці, – ред.), що ходімо через центральний. До мене одразу підійшла жінка і сказала, що зі мною хоче поговорити начмед. Я сказав, що не хочу з нею говорити, ми спілкувалися по телефону, я хочу побачити свою дитину. Вона наполягала, що це щось термінове, потрібно зараз іти", – розповідає Андрій.

"Ми зайшли із центрального входу. Я почув, як Катя плаче, і побачив, що у неї руки якось неприродньо зігнуті зі спинкою стільця... У мене на думці не могло бути, що дитину дійсно можуть прив'язати".

Старша донька Катя у телефонній розмові з татом сказала, що не хоче, щоб її забирали. Фото facebook.com/video.editting

Андрій намагався підійти ближче, йому перешкоджали, мовляв куди ви йдете, це їдальня, сюди заходять у бахілах.

Працівники санаторію одразу почали швидко відв'язувати Катю, а чоловік, попри їхні заважання, сфотографував, у якому стані тримали його доньку.

Розв'язану дитину чоловік спробував заспокоїти. З'явилася начмед, яка пропонувала поговорити, він не погодився.

Молодша донька сама сказала татові, що вирішила лишитися і ще відпочити. Андрій зі старшою поїхали.

Пізніше виявилося, що крім прив'язування їй робили уколи без відома батька.

"Що саме їй кололи, мені не пояснили. Як виявилося, її зв'язали і зробили укол в руку і в сідницю. По дорозі додому Катя мені розповіла, що її силою тягли у їдальню з корпусу. Якийсь чоловік тримав доньку, коли її зв'язували".

Після приїзду, батько спробував зв'язатися із начмедом санаторію, коли не вдалося – попросив, щоб вона перетелефонувала.

"Вона сказала, що дзвонила багато разів, але виявилося, що набирала зайву двійку, номер був довший і тому не могла додзвонитися. Я сказав: Ви ж мені і раніше дзвонили, ми ж розмовляли. Вона відповіла, що переплутала".

Начмед "Орлятка" вибачилася і пояснила, що Катю зв'язали, щоб вона себе не поранила. На запитання Андрія, чому його не пускали до дитини, жінка відповіла, що не знає і зараз збирає пояснювальні записки із усіх учасників конфлікту.

"А потім вона сказала, що у неї за всю кар'єру така ситуація уперше. Тобто у лікаря-психіатра віком близько 60 років за весь час роботи це вперше. У це дуже важко повірити".

Чоловік не заперечує, що його старша донька могла конфліктувати з дітьми. Він розповідає, що приїхавши у санаторій з картками пояснював, яка ситуація з Катею.

Пізніше виявилося, що крім прив'язування їй робили уколи без відома батька. Фото facebook.com/video.editting

На виписки і документи не дуже зважали у санаторії, відповідаючи, що самі все зрозуміють у процесі: "Тато, не переживайте. Ми знаємо, як спілкуватися з такими дітьми".

Сама ж Катя розповіла, що хлопчик ударив її двічі по сідницях. Це, на думку, Андрія, могло спровокувати у дитини таку реакцію. Вона на нього розізлилася і ганялася за ним.

"Я так розумію, що замість того, щоб спокійно і лагідно поговорити з дитиною, як ми домовлялися із працівниками закладу, на неї могли нагримати. А потім уже, коли адреналін виплеснувся, заспокоїти її було важко. Просто потрібно було докласти зусиль, щоб заспокоїти її. У мене таких проблем не виникає. Я сам шокований тим, що таке відбулося", – пояснює чоловік.

Зараз Катя почувається нормально.

Після того, як дитині зафіксували садна, її також оглянули у відділення неврології ОХМАДИТУ.

Андрій напише заяву щодо інциденту в Ірпінському РВВС.

Завідувачка санаторію з 10 серпня – у відпустці. За останньою інформацією, у санаторії "Орлятко" проводиться перевірка через інцидент.

Начмед закладу відмовилася коментувати ситуацію "Українській правді. Життя" телефоном, пояснивши, що стан здоров'я пацієнта – не телефонна розмова.Реклама: