Учені стверджують, що пандам більше не загрожує вимирання

— 5 вересня 2016, 15:30

Після того, як популяція панд зросла більш ніж на 16% протягом останньої декади, Міжнародна спілка охорони природи (IUCN) змінила їхній статус як "ризикований", пише The Independent.

Причина зростання кількості панд простапрограма збереження, ініційована урядом Китаю. Вона спрямована на відновлення потрібних умов проживання у бамбукових лісах для тварин.

Усупереч поширеному міфу про труднощі життя тварин, саме пандам вдається продуктивно розмножуватися.

[L]Організація Всесвітній фонд дикої природи (WWF), яка використовує зображення панди як свій символ, вважає цю новину "обнадійливою", додаючи, що цей випадок слід розглядати в контексті 52% зниження популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риби в період між 1970 і 2010 роками.

В IUCN також застерігає, що зміни у кліматі можуть спровокувати зникнення понад 35% бамбукових лісів протягом наступних 80 років. Тобто зростання кількості панд може різко впасти, якщо не захищасти середовище їхнього існування.

ВІДЕО ДНЯ

За словами китайських чиновників, опитування, проведене між 1998 і 2002 роками показали існування 1596 великих панд, що живуть у дикій природі. Останнє дослідження за період з 2011 по 2014 роки відтворює збільшення їхньої кількості до 1864.

Доктор Рональд Свайсгуд, голова експертної групи IUCN, сказав: "Нинішня ситуація така, що всі тенденції можна вважати позитивними. Кількість панд збільшується, а доступна середовище проживання відновлюється".

Усупереч поширеному міфу про труднощі життя тварин, саме пандам вдається продуктивно розмножуватися. Фото silverjohn/Depositphotos

"Бамбук – всюди у гірських лісах Китаю, так що їхнє відновлення дозволятиме збільшувати чисельність популяції панд. Дайте їм хороші бамбукові ліси – і вони будуть в порядку", переконаний Свайсгуд.

"Якщо є міф, що я можу розвінчати про панд – це те, що вони погано розможуються. Правда спершу було важко зрозуміти, як змусити їх "робити те, що відбувається природним чином". З новими дослідженнями, ми виявили, що вони розмножуються дуже добре", – констатує дослідник.

Реклама:

Головне сьогодні