Іспанкам, які потерпають від насильства, допомагають натреновані собаки

1663
20 жовтня 2016

Організацію "Security Dogs" заснував кінолог Ангел Марискаль. Він розробив спеціальну систему тренувань собак, яка спирається на природний інстинкт тварин захищати своїх господарів, пише The Independent.

7 років тому Марискаль переконався, що собаки можуть охороняти жертв насильства й відтоді близько 20 учасниць мають спеціально натренованих псів.

Ще 16 жінок очікують своєї черги, щоб отримати таку допомогу.

Середня вартість тренування собаки становить 8 тисяч євро. Але компанія Марискаля забезпечує жінок захисниками безкоштовно.

У фінансуванні цього проекту також бере участь іспанський уряд та місцеві громади.

Пес та його власниця повинні разом пройти 200-годинний курс навчання, перш ніж їм дозволять жити разом. До тренувального табору "Security Dogs", жінки спілкуються із психологом.

"Ці собаки не кусають і не навчені убивати. Вони неагресивні, легко соціалізуються, можуть жити із дітьми й поводяться, як звичайні домашні улюбленці, доки не отримають команду захищати свою власницю, – розповів Марискаль.

Після перших випробувань ми зрозуміли, що ці собаки роблять набагато більше, ніж просто захищають своїх власниць. Вони допомагають жінкам стати більш упевненими в собі – вони починають жити спокійно, частіше виходять з дому та знайомляться із новими людьми".

Компанія Марискаля забезпечує жінок захисниками безкоштовно. Фото andreaobzerova/Depositphotos

Одна із жінок, яка взяла участь у проекті іспанського кінолога, розповіла, що він допоміг їй більше, ніж терапія у психіатра.