Парфумерка 7 років створювала пристрій, що зберігає запахи найкращих моментів життя

— 1 грудня 2016, 17:20

Від аромату на маминій кухні до парфумів коханої людини в університетські роки – запахи можуть повертати людей у минулі часи, пише The Independent.

У цьому головна ідея винаходу норвежки SuperSense – ампул у футлярі, що здатні зберігати аромати.

SuperSense – це невелика коробка, де зберігаються 3 ампули, вміст яких не має запаху. Тобто вони "чисті" для того, щоб користувач міг надати їм якогось аромату.

[L]Щоб пригадати будь-який момент, власник ампул може їх відкрити та вдихнути збережений аромат минулого.

На перший погляд, цей винахід може здатися дивним, оскільки багато людей мають смартфони і можуть фіксувати важливі моменти на фотографіях і відео.

Проте Толаас розповідає, що SuperSense не тільки поєднує минуле і сьогодення, а й змінює сам підхід до вартості спогадів про різні життєві миті.

"Зберігання якогось із запахів ставить запитання про дійсну вартість спогадів. Воно змушує запитати себе: що таке спогади? Що нам хочеться пам'ятати?" – розповіла Толаас.

SuperSense – це невелика коробка, де зберігаються 3 ампули, вміст яких не має запаху. Фото smellmemorykit.supersense.com

SuperSense – лише частина великого проекту норвезької парфумерки.

Її дослідження полягає у тому, щоб об'їхати світ і зібрати аромати з усіх його куточків. Захоплюючись справою більше 20 років, Толаас так і не обрала для себе улюбленого запаху.

"Мені все цікаво. У моєму світі все можливо, хоча багато що не спрацьовує – я щоразу дивуюся новим відкриттям. У кожного запаху – стільки потенціалу", – поділилася Сіссел.

Дослідження парфумерки полягає у тому, щоб об'їхати світ і зібрати аромати з усіх його куточків. Фото netpeak.ua
Реклама:

Головне сьогодні