Батьки особливих дітей попросили Ляшка не розкидатися словом "даун"

8219
24 січня 2017

Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром", що об'єднує батьків людей із синдромом Дауна, обурилася висловлюваннями нардепа Олега Ляшка щодо цієї хвороби й опублікувала відкритого листа на його адресу.

12 і 17 січня Ляшко у своїх виступах некоректно і з очевидним дискримінаційним характером висловлюючись про дії Уряду вжив слово "даун".

Організація "Даун Синдром" виступила проти використання таких порівнянь, особливо публічними людьми, оскільки люди із синдром Дауна мають такі ж права як і будь-який українець.

Нардеп відмовився перепрошувати у чиновників, проте написав на Facebook, що "любить дітей сонця".

"По-перше, використання слова" даун "замість" людина з синдромом Дауна "некоректне й констатує Ваше зневажливе ставлення до осіб з такою хромосомної аномалією. По-друге, такі висловлювання дискредитують Вас як політичного діяча. Судячи з подальшої Вашої спроби відокремити" урядових даунів "від сонячних дітей, Ви розумієте неправомірність і неприпустимість подібних висловлювань", – йдеться у відкритому листі.

В організації "Даун Синдром" відзначили, що отримують багато звернень від батьків, схвильованих дискримінаційними висловлюваннями Ляшка.

"На превеликий жаль, вже не перший раз в гонитві за політичними рейтингами публічні люди дозволяють собі дискредитацію інвалідів перед багатомільйонною аудиторією ... Це підсилює упереджене ставлення суспільства до людей з особливими потребами", – зазначили в організації.