Соцмережі як смертельна зброя: на журналіста скоїли замах за допомогою Twitter

— 20 березня 2017, 12:09

ФБР заарештувала 29-річного мешканця Меріленду за замах на вбивство журналіста Курта Айхенвальда. Роль смертельної кулі мав виконати файл, надісланий жертві в Twitter.

Відомого журналіста спробували вбити через соцмережу. Фото Elnur_/Depositphotos

"За свої пости ти заслуговуєш конвульсій", - таке повідомлення у відповідь на свій пост у соцмережі отримав Айхенвальд. До нього додавалася гіфка зі стробоскопічним світлом. У журналіста, який страждає на епілепсію, одразу ж стався тяжкий напад.

Онлайн-свідками цієї страшної події та її наслідків стали тисячі користувачів Twitter, повідомляють NY Times.

Поліції вдалося розшукати відправника. Ним виявився такий собі Рейн Рівелло. Із історії його постів та пошуків у мережі слідчі з'ясували , що зловмисник знав про хворобу Айхенвальда та навмисне надсилав йому такий файл.

Зокрема Рібелло зберігав скріни статей про епілепсію та тригери нападів. Також у нього було знайдено скрін статті про Айхенвальда з Вікіпедії, але зміненої, з датою смерті журналіста, яка буцімто мала настати 16-го грудня 2016-го року – у день, коли він отримав убивчу гіфку.

Того фатального дня 55-річного Айхенвальда на підлозі знайшла його дружина Тереза. Вона зателефонувала 911 та, побачивши на екрані гіфку, відписала користувачеві, що повідомить поліцію.

Внаслідок нападу журналіст втратив чутливість лівої руки, також тимчасово постраждала мова.

55-річний Курт Айхенвальд міг стати першою в історії жертвою Twitter-убивці. Фото з Twitter Айхенвальда

Проти Рівелло висунуто звинувачення у кіберпереслідуванні та спробі вбивства або нанесенні тяжких тілесних ушкоджень. Йому загрожує до 10 років ув’язнення.

"Це електронне повідомлення не відрізнялося від бомби у посилці або сибірської виразки у конверті", - констатує юридичний консультант The New York Times Стівен Ліберман, котрий узявся безкоштовно представляти інтереси Айхенвальда.

"Це цікавий та унікальний випадок, бо існує багато різновидів онлайн-атак, що можуть мати фізичні наслідки, наприклад, атаки на електромережі або на авіадиспетчерські. Але цей випадок вирізняється, бо його метою була фізична атака на людину за допомогою простецього інструменту", - говорить керівник Cyberlaw Clinic Гарвардської школи права Вівек Крішнамарті.

Як повідомив у своєму Twitter Айхенвальд, за кілька місяців, що минули після кібератаки Рівелло, він отримав подібні гіфки ще з 40 акаунтів. Він закликав цих користувачів зупинитися та запевнив, що повідомляє про ці випадки ФБР.

Реклама:

Головне сьогодні