Студенти з окупованих територій можуть вступати у виші 4 областей за квотами

400
16 травня 2017

16 травня Рада внесла зміни до закону України "Про вищу освіту" щодо здобуття вищої освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України.

Студенти з окупованих територій можуть вступати у виші 4 областей за квотами. Фото kpi.ua

Відтепер для осіб із тимчасово окупованих територій Криму, які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот.

Розмір квоти – 1000 місць державного замовлення та розподіляється між вищезазначеними вищими навчальними закладами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Реклама:

Річ у тім, що 19 квітня 2016 року Верховна Рада внесла зміни до деяких законів України про права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення АТО.

Із прийняттям цього закону діти із зони АТО мали можливість отримувати атестати та вступати до вузів за спрощеною системою, а для абітурієнтів з тимчасово окупованої території Криму та міста Севастополь таких преференцій передбачено не було.

Цю ситуацію виправили зміни, затверджені 16 травня.

Поправки також передбачають поглиблене вивчення української мови для вступників з окупованих території, які підуть навчатися до одного з вишів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.Реклама: