За місяць аж 376 звернень. Як "ПОЛІНА" працює проти насильства в сім’ї

539
17 липня 2017

Поліція порушила чотири кримінальні провадження проти учасників домашнього насильства.

Поліція порушила чотири кримінальні провадження проти учасників домашнього насильства. Фото kmiragaya/Depositphotos

Такими є підсумки першого місяця роботи пілотного проекту мобільних груп по протидії домашньому насильству "ПОЛІНА".

Патрулі працювали у Дарницькому районі, м. Києва; Малиновському районі, м. Одеси та м. Сєвєродонецьк, Луганської області.

Реклама:

За місяць було:

– зафіксовано 376 звернення з приводу вчинення насильства в сім’ї;

– здійснено 341 виїзд на виклики;

– складено 115 адміністративних протоколів;

– винесено 54 офіційних попереджень;

– прийнято 43 заяви від потерпілих;

Реклама:

– порушено 4 кримінальні провадження проти кривдників.

Інфографіка Департаменту комунікації МВС України

Одним із інноваційних підходів в роботі мобільної групи Дарницького управління поліції також, стало інспектування сімей, які стоять на обліку, разом з представниками управління у справах сім’ї, молоді та спорту і центром соцслужб для сім’ї дітей та молоді у комплексі зі спільним чергуванням.

"Це нововведення, які ми будемо досліджувати протягом наступних місяців. Якщо вони покажуть свою ефективність, то далі ми їх впроваджуватимемо й в інших областях", – розповіла заступник міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва.

Вона уточнила, що це перша практика, коли поліція та соціальні служби працюють спільно.

"Спочатку має бути профілактика, а вже потім реагування. Проте головною проблемою на сьогодні залишається відсутність відповідного законодавства, яке б дозволило карати кривдників.

Адже багато випадків домашнього насильства розвиваються за сценарієм, коли мобільна група та інші служби спрацьовують на 100% – виїжджають, реагують, і, фактично, передають порушника у відповідні інстанції аби справа дійшла до суду, але в результаті він все рівно опиняється на волі", – підкреслила Дєєва.

До середини 2018 року проект "ПОЛІНА" планується масштабувати на всю територію України.

За словами заступниці міністра, "перші результати ефективності роботи мобільних груп є досить високими", однак коли пілотний проект буде імплементовано на всю територію України, то ці цифри будуть якісно іншими.

"Тут справа не лише за "ПОЛІНою", тому ми дуже сподіваємося, що вже в найближчий час Україна ратифікує Стамбульську конвенцію, яка не лише надасть поліцейським реальні інструменти для роботи, а й позбавить необхідності щоразу захищати наших співробітників у судах, адже під час виконання службових обов’язків задля захисту постраждалих їм нерідко доводиться застосовувати зброю", – зазначила Дєєва.

Якщо відчуваєте, що вдома вас контролюють чи обмежують вашу свободу, принижують та позбавляють права приймати самостійні фінансові рішення, шантажують дітьми або завдають вам фізичної шкоди – не сумнівайтеся, дзвоніть в поліцію.

"Ми відреагуємо", – обіцяє заступниця міністра. – "Навіть якщо "ПОЛІНи" немає у вашій області – все одно дзвоніть 102. Домашнє насильство має бути покараним".Реклама: