Саудівська поліція судитиме жінку за відео у міні-спідниці

— 19 липня 2017, 15:11

Дівчину, яка прогулялася у міні-спідниці святинями у Саудівській Аравії та виклала відео у соцмережу Snapchat, будуть судити за непристойний одяг.

Цей інцидент стався у селиці Ушакір, що релігійно консервативній провінції Надж, повідомляє The Guardian.

На відео користувачки соцмережі на ім`я Khulood натрапила поліція.

На відео користувачки соцмережі на ім`я Khulood натрапила поліція

Вони передали цю інформацію Генеральній дирекції з питань громадської безпеки, яка стежить за виконанням законів спрямованих на боротьбу з "інформаційними злочинами".

Для західних людей її одяг – типовий для літнього туриста – сонцезахисні окуляри, коротка спідниця, коротка футболка і відкрита голова.

ВІДЕО ДНЯ

Але це порушує жорстку вимогу щодо носіння жінками в Саудівській Аравії шалей та абая.

Більшість жінок також прикривають обличчя чорною вуаллю, хоча існують винятки.

Тамтешні чиновники вважають, що відео, зняте в регіоні, де проживає багато консервативних племен та сімей Саудівської Аравії, є навмисним протестом проти правил одягу.

За даними саудівських агентств, жінка повідомила владі, що відео було розміщено без її відома. Вона також розповіла, що відповідно до традицій її супроводжував чоловік-родич – або мухарам.

Наразі в ісламському сегменті соцмереж не вщухає хвиля обурення. Є навіть заклики до переслідування жінки.

Саудівський письменник Ібрагім аль-Мунайфф розповів своїм 41 тисячам послідовників у Twitter, що якщо хтось знехтує законом, то це призведе до хаосу.

"Точно так само, як ми закликаємо людей поважати закони країн, до яких вони їдуть, люди також повинні поважати закони цієї країни", – писав він.

Були й такі дописувачі, які вважають, що саудівському суспільству варто простити туристам таке поводження, як це передбачено стратегією корона-принца Мохаммеда бін Салмана на майбутнє – "Vision 2030".

Ротна Бегум, дослідник з прав людини на Близькому Сході в Human Rights Watch, заявила, що будь-яка спроба заарештувати жінку у відеозаписі буде порушенням її права на свободу вираження поглядів.

"Дрес-код та сувора сегрегація в Саудівській Аравії впливають на жінок у всьому королівстві, включаючи їхнє право на працю", – пояснює вона.

Правозахисниця розповідає, що компанії, які не відокремлюють офіси та не запроваджують жорсткий дрес-код для жінок, включаючи обов'язковий хіджаб, штрафують, а тому наймати жінок просто не хочуть.

Жінки, які не дотримуються дрес-коду в офісах, можуть бути оштрафовані на 1000 рієлів (205 фунтів).

"Такі обмеження належать до горезвісної системи опіки та піклування чоловіків, в яких від народження до смерті жінка повинна мати чоловічого опікуна – батька, чоловіка, брата чи навіть сина, – який має право приймати ряд критичних рішень від її імені", – зазначає Бегум.

Реклама:

Головне сьогодні