Закон Кенії про пластикові відходи найжорсткіший у світі – фахівці

— 29 серпня 2017, 11:39

Кенійці, які виготовляють чи просто використовують пластикові пакети, ризикують потрапити за ґрати на 4 роки чи сплатити штраф $40 000.

Кенійці, які виготовляють чи просто використовують пластикові пакети, ризикують потрапити за ґрати на 4 роки. Фото factorydirectpromos.com

У понеділок, 28 серпня, у Кенії набув чинності найжосткіший у світі "протипластиковий" закон, йдеться на The Independent.

Таким чином країна приєдналася до ще 40 інших світових держав, які частково чи цілком заборонили використання виробів із пластику або ввели штрафи за це.

"Якщо ми не припинимо використання пластику, до 2050 року у Світовому океані його буде більше, ніж риби", – сказав Хібіб Ель-Хабр, експерт із засмічення морського середовища спеціалізованої програми США у Кенії.

[L]Експерт нагадав, що пластикові пакети потребують від 500 до 1000 років, щоб розкластися, потрапляючи у харчові ланцюги людей і тварин.

У кількох закладах Найробі, де вирощують корів на м'ясо, із їхніх шлунків витягають до 20 пластикових пакетів.

Новий кенійський закон дозволяє поліції переслідувати навіть тих людей, які просто йдуть по вулиці із пластиковим пакетом.

Але фахівці також наголошують на тому, що від заборони люди також страждатимуть.

За словами представника Асоціації виробників Кенії Семюеля Матонди, дія нового закону "коштуватиме" країні 60 тисяч робочих місць і змусить 176 підприємств зачинитися.

Реклама:

Головне сьогодні