Instagram vs YouTube. Британці створили рейтинг соцмереж, що шкодять здоров'ю

— 17 вересня 2017, 11:00

Instagram – найбільш загрозлива соціальна мережа для ментального здоров'я та загального самопочуття людини.

Instagram – найбільш загрозлива соціальна мережа для ментального здоров'я людини. Фото ryanking999/Depositphotos

До такого висновку дійшли британські дослідники проекту #StatusOfMind, що охопило майже 1500 молодих людей від 14 до 24 років, йдеться на The Time.

Із лютого до травня добровольці відповідали на запитання соціологів та аналізували різні ситуації, в яких соцмережі могли б уплинути на самопочуття.

Дослідження #StatusOfMind проаналізувало 5 найпопулярніших соцмереж, серед яких YouTube отримав найвищу оцінку як платформа, що не шкодить ментальному здоров’ю людини.

[L]На другому місці опинився Twitter, далі – Facebook, за ним іде Snapchat. Останнє місце – за Instagram.

ВІДЕО ДНЯ

Усі сайти учасники дослідження сприймали як можливість спілкуватися, проявляти себе та отримувати емоційну підтримку.

YouTube опитані також вважали платформою для отримання нових знань.

Instagram, за результатами опитування, виявився таким, що викликає відчуття роздратування та депресії, а також стає майданчиком для булінгу та знущань.

Британські науковці підтвердили тези попередніх досліджень про те, що 2 години у соцмережах щодня викликають психологічний стрес, який найбільше виявляється у порівнянні себе з іншими та появи відчуття неприйняття себе.

Щоб зменшити негативний вплив соцмереж на ментальне здоров'я людини, автори #StatusOfMind запропонували розробникам популярних серед молоді платформ запровадити позначки, які могли б вказувати користувачам, що світлина, наприклад, відфотошоплена.

Крім того, вони пропонують дати більше можливостей зареєстрованим учасникам повідомляти, що той чи інший допис (фото, відео чи аудіо) загрожує їхньому життю, заважає чи ображає їх.

Реклама:

Головне сьогодні