Президент ще не підписав закон "Про освіту", його аналізують
Юристи адміністрації президента України аналізують прийнятий парламентом закон "Про освіту".
Про це заявляє представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко, яку цитує "Інтерфакс-Україна".
"Він вже знаходиться в президентській адміністрації. Юристи його аналізують, дивляться на предмет дотримання Конституції і окремі моменти.
Президенту відведено певний період на те, щоб його вивчити", – сказала Луценко на брифінгу в понеділок у Києві.
У той же час на сторінці законопроекту про освіту №3491-д на сайті парламенту не вказано, що документ спрямований на підпис президентові України.
[L]Його статус – "готується на підпис головою парламенту".
Закон "Про освіту" Рада прийняла 5 вересня.
Практично одразу дипломати Болгарії, Румунії, Греції та Угорщини закликали Україну не вводити мовні обмеження на освіту.
Міністерство закордонних справ Росії виступило із заявою, що основною метою закону "Про освіту" є встановлення в Україні "моноетнічного мовного режиму".
Міністр освіти та науки Лілія Гриневич наполягає на тому, що ухвалена мовна стаття закону "Про освіту" відповідає Конституції України.
На зустрічі з представниками дипломатичних місій вона повідомила, що Україна готова надати Раді Європи для експертизи 7 статтю закону "Про освіту", яка регламентує мовне питання.
Гриневич зауважила, що поки невідомо скільки триватиме експертиза, але це не має впливати на процеси реформ в Україні.
В Україні налічується більше 400 тисяч дітей представників національних меншин, більше 90% з них – це представники російської спільноти в Україні, які навчаються в школах с російською мовою викладання.