Через воєнні дії на сході 1 дитина щотижня помирає або отримує поранення – ЮНІСЕФ

829
21 грудня 2017

Зона конфлікту на сході України є однією з найзабрудненіших у світі за кількістю мін та вибухових предметів.

Від січня до листопада цього року в середньому раз на тиждень відбувався один випадок смерті або поранення дитини, що були викликані конфліктом, передає ЮНІСЕФ.

Фото: ЮНІСЕФ

Ці випадки фіксують уздовж лінії розмежування – 500-кілометрової смуги, що розділяє підконтрольні і непідконтрольні Уряду райони і бойові дії на якій є найінтенсивнішими.

Протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та вибухонебезпечні залишки війни є  причиною приблизно 2/3 випадків смерті або поранення дітей, зафіксованих за ці місяці.

Більшість смертей або поранень дітей ставалися тоді, коли діти піднімали з землі вибухові предмети, такі як ручні гранати або запали.

Фото: ЮНІСЕФ

Багато поранених дітей отримують інвалідність на все життя.

"Я підняв цю штуку з землі і, напевне, щось натиснув, а тоді вона вибухнула. У мене було багато крові, і я побачив, як пальці звисають з долоні. Я був настільки нажаханий, що почав тремтіти. Я мало не втратив свідомість", – розповів 14-річний Олексій.

За інформацією Дитячого фонду ООН, це створює загрозу для 220 тисяч дітей, які живуть, граються і ходять до школи в районах, де залишається багато мін, нерозірваних боєприпасів та інших смертельних вибухонебезпечних залишків війни.

Фото: ЮНІСЕФ

"Абсолютно неприпустимо, що місця, в яких менше чотирьох років тому діти могли безпечно гратися, нині вкриті смертельно небезпечними вибуховими предметами", – сказала Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс.

На її думку, усі сторони конфлікту мають негайно припинити використовувати озброєння, які роблять населені пункти небезпечними для життя та наражають дітей на постійні ризики травм та смертей.

Міни та інші вибухові предмети також створюють ризики для життєво важливих об’єктів цивільної інфраструктури, таких як об’єкти водо-, електро- та газопостачання.

Цього місяця на території Донецької фільтрувальної станції, яка забезпечує постачання питної води для приблизно 350 тисяч людей, знайшли нерозірваний боєприпас.

Загалом у цьому році персонал станції викликав бригади з розмінування 13 разів.

Починаючи з 2015 року, ЮНІСЕФ та його партнери охопили понад 0,5 млн дітей на сході України навчальними заходами з мінної небезпеки.

ЮНІСЕФ підтримав надання психосоціальної допомоги 270 тисячам дітей, що постраждали від конфлікту.